Skocz do zawartości

Nowy film wojenny !!! ;)


mr2z

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://lzlf.atlantyda.net w dziale o czym gadamy a gówno robimy" jest nowy filmik wojenny pt HQ". Taka sobie lipa, jak wszystkie nasze filmy heheheh :) Może mówię to z lekka offtopicznie, bo NIE jesteśmy żadną GRH, ale film, to film ;)

pozdrawiam serdecznie
mr2z

ps. czekam na nadlatujące pomidory :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
GENIALNY film!!!! SERDECZNE gratulacje!!! NARESZCIE jakiś ożywczy wiatr w tej hermetycznej i skostniałej tematyce!!

Jestem cały czas wstrząśnięty olbrzymim ładunkiem emocji, który jest w nim zmagazynowany.. Tyle PRAWDY o zabijaniu zamknięte w tak prostej formie!! Klarowność przygód głównego bohatera i jego oddziału: Radia, Dżonsona, Dżeksona (i innych), uzmysławia nam, że WOJNA jest działaniem na krótką metę, że - prędzej, czy później - WOJNA dotknie i omota każdego.. że wobec WOJNY nie można i NIE WOLNO! zajmować neutralnego stanowiska..

Chociaż to tylko iluzja, to jakże przekonywująca! - Kolejne BRAWA za pracę sccenografa i kostiumologa - za wyjątkową wręcz dbałość o SZCZEGÓŁY!!! (ten karabin snajperski leżący cały na półce - ileż to wprowadza niepokoju - niczem strzelba u Czechowa; świetna zagrywka! No i te PROFESJONALNE naszywki na rękawach...)

Na koniec, już prywatnie dodam, iż moimi ulubionemi scenami są: scena z jabłkiem, scena patrzenia na zewnątrz, oraz ostatnie wejście Dżeksona (jako wpółnieumarłego).

Jeszcze raz GRATULACJE! Tak TRZYMAĆ Panie reżyserze i inni! Kiedy KONTYNUACJA? Czy też będzie się dział w Wietnamie, czy może... czy może zaryzukuje Pan niszową tematykę wojny krajowej - wojny w Polsce...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety... Zelig, Ty chyba sie z nas nabijasz, prawda? :) Ja rozumiem że komuś te nasze wypociny mogą się podobać, ale żeby nasze filmidła porównywać do dramatów Czechowa?! No wiesz... ;) Mimo wszystko dzięki wielkie za TAKĄ recenzję! :)

pozdrawiam
mr2z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie nie! Nabijać to się można z kogoś kto nic nie zrobił, a tu mamy doczynienia z ważącą 195,5 Mb wspaniałą produkcją! Nie żadne tam gadamy-gówno-robimy" - to jest PRAWDZIWE KINO! - Kino nowej ery!
Autor chyba zbyt skromnie odnosi się do entuzjazmu widzów i do filmu własnego wysokiej próby.
Myślę, że teksty: Panie majorze nadchodzą do nas wojska niemieckie" lub Wyślijcie ciężkie patrole w teren" zyskają niebawem rangę kultowych. No a finałowa scena pojedynku z własnym ja... to po prostu trzeba zobaczyć... [Achtung! spojler!] bo przeżyć się nie da...

Jedyna uwaga krytyczna, która mi przyszła teraz do głowy, to, że może za mało jest w filmie seksu (a myślę tu pod kątem ewentualnej komercyjnej dystrybucji).. Może w drugiej części powinna jakaś miłość być..? Sam nie wiem... ale poddaję to pod rozwagę Sz. Ekipy! Pozdrawjm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie! Kultowy tekst, to ten padający z ust majora do wpółnieumarłego czy jak go tam nazwałeś... A dla nas kultowy pozostanie jednak ten Czechow... błeheheheh :)
A o seksie się pomyśli. Może w ramach programu lend-lease w drugiej częsci podeślą nam jakieś ruskie czołgistki :D

Aha, proszę o odpisanie na tego posta dopiero jutro, bo więcej sarkazmu już dzisiaj nie zniosę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale któż z nas ma pojęcie o umieraniu lub ginięciu? Wiedzę tę zyskuje się dopiero w następstwie rigor mortis.. Czy uważasz, że ci chłopcy mieli zginąć naprawdę?! Aż tak śę mjeli poświęcić w imję kultury?!

A ponieważ jest już jutro, to chciałbym wysłać kolejną wiązkę entuzjazmu dla... - UWAGA! - kryje śę tu ńespodźanka! - twórców nie JEDNEGO, lecz TRZECH filmów wojennych!!!
Właśnie jestem po uważnej lekturze Ostatniego snajpera"! Dlaczego tak wstydliwie ukrywacie ten film!?? No dlaczego!? Przecież w nim kryje śę prawdziwy DYNAMIT!!! To wyśmienite, sprawnie zrealizowane kino akcji!!! Wjęcej wjary wśebje Panowje!!

Mam tyle pytań związanych z tą produkcją... tyle pytań... ńe wiem od czego zacząć... - może np. od prostego pytania: czy wyżej omawiana snajperka Czechowa jest trofeum zdobytym na wrogu w Ost. sn."? Czy jest to TEN łącznik spajający przygody bohaterów obu filmów? (okrągły stół i pojazd jednośladowy także nie uszły mojej uwadze).

Albo drugie pytańe: czy przygotowując ten rekwizyt [patrz zdjęcie skradzione z Waszego sajtu] dokładnie zdrapaliście z niego przed przemalowaniem tarczki SS, a z wnętrza wyrzuciliście zbędny wkład? Tutaj na forum jest wielu entuzjastów niemieckich nakryć głowy i mogliby śę zdenerwować, że lakiernik spartolił swoją pracę bez wykonania w.wym. czynności!

Następne pytańa ńebawem! (nie chcę zapychać łącza i zaśmiecać forum)

ps. Na obejrzenie Herbstnebela" ńe starczyło mi naraźe odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyłem-zobaczyłem-odpadłem...
Nie wiem, czy dam radę podziękować w tym miejscu Twórcom tego Dzieła, bo właśnie skończyłem oglądanie I cz. Ostatniego snajpera" i ręce mi się nadal strasznie trzęsą.
Warto zwrócić uwagę, że jest to zupełnie nowe spojrzenie na Hutę Siechnica". Teraz jedynie mówi się o wyprzedaży polskich hut - a tam się nadal tyle dzieje! Aż boję się pomyśleć, co by było, gdyby Twórcy postanowili w Stoczni Gdańskiej zrealizować np. Ostatni U-boot". Strach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj panie Zelig... nie postarałeś się pan tym razem... o ile dwa pierwsze pańskie posty porażały celnością pięknie zawoalowanej ironii, to ten ostatni jakoś już panu nie wyszedł, jako że sączy mało wyszukaną, prostacką wręcz złośliwość. Ale próbuj pan dalej! Ja trzymam kciuki i czekam na więcej! :)

serdeczności
mr2z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Chodzilo mi o podstawowe zasady dowodzenia pododdziałem oraz rzeczy zwiazane z regulaminem taktycznym.
Co to jest patrol zmechanizowany"? To jest jeden z przykładów.
Jednak juz sie nie bede czepiał. Uwazam ze jest to fajna zabawa krecic taki film ale Panie mr2z nie pokazuj tego na forum tego typu :) Tu ludzie patrza inaczej na film.
Nie sadze zeby zolnierz przychodzacy do swego wyzszego przelozonego trzymal swa bron w sposob tu zaprezentowany luz to luz ... ale mialem sie nie czepiac :)

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... przynajmniej pan Vonadamski potrafił nabrać minimum dystansu do tego, co robimy. Jestem już nieco znużony tłumaczeniem kolejnym osobom co to jest film amatorski", co to są amatorzy" oraz wykazywaniem różnic między twórczością amatorską a wytwórnią Paramount Pictures... Gdyby wiadome osoby potrafiły podejść do naszej furczości" z chociaż połową dystansu, z jaka podchodzimy do niej my sami, to i pan Zelig by się tak nie spocił, i panu Whatforowi (którego nota bene bardzo cenię za fachowość i rzetelną merytorykę) ręce by się tak nie trzęsły, i kilka innych osób by się nie obruszało. Zabawa jest zabawą i za takową mamy nasze filmy", a zaangażowanie środków finansowych, których nie mamy i czasu, którego nie mamy tym bardziej, kłóci się już z samą definicją zabawy.
Poza tym... czepiajcie się! Po to właśnie pcham nasze marne, nędzne, nieprofesjonalne i niedopracowane wypociny w grono profesjonalistów partycypujących na tym forum, a każdą uwagę przyjmuję za bardzo cenną. Szkoda tylko że lwią część owych profesjonalistów cechuje brak umiejętności ujmowania pewnych niuansów w szerszej perspektywie, oraz demiurgiczne wręcz pławienie się we włsnej elkowencji (której absolutnie nie neguję!).
To tyle.

pozdrawiam raz jeszcze, a w filmy i tak będziemy się bawić ;)
mr2z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nastąpiło jakieś poważne nieporozumieńe!!
Ja rozumie, że wszyscy artyści są BARDZO przewrażliwieni na swoim punkcie i punkcie swojej twórczości, ale w tym wypadku p. Reżyser śę myli! Mnie NAPRAWDĘ Wasze filmy śę bardzo podobają!!! Czy pisałbym takie elaboraty pochwalne na cześć utworu, który nie przypadłby mi do gustu?! Czy Pan sobie zdaje sprawę ile ja mam renty, i że ja tak mogę sobie wyrzucać pieniądze w błoto, pisząc nieprawdę poprzez modem?!
Dokąd ten świat zmierza skoro strach już nawet kogoś pochwalić...

Ja, tak jak mówiłem, rozumiem to przewrażliwienie Artystów - znam jednego artystę i on pije tanie wino, i on śę teraz stacza - ALE PRZEZYWANIE MOICH RODZICÓW od złośliwych prostaków, to już SZCZYT!!! - i to z jakiego powodu? tylko dlatego, że mi śę spodobały te filmy...

Bardzo mnie Pan rozczarował Reżyserze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Zelig, teraz do śmierci będziemy się tłumaczyć :) A mi ten filmik się podobał. Mr2z nie musisz mi tłumaczyć, że to film amatorski! Jeżeli Waszym celem była zabawa - to Wam się to udało - ja też się bawiłem. Żałuję tylko, że nie brałem udziału w tej realizacji - może z boku" coś bym podpowiedział?
Jednak oglądając Ostatniego snajpera" po raz drugi, pomyślałem, że aż prosi się weselsze podejście do tego tematu. Właśnie ten brak kasy na rekwizyty, broń i tłumy statystów - może być Waszą mocną stroną! Właśnie to trzeba by na wesoło wykorzystać - a nie ukrywać przez ildowanie" obrazu. Gdyby przed kamerą przejechał" tekturowy płonący Tiger" - pokonalibyście wszelkie mega-produkcje za setki milionów dolarów. W każdym razie nie powinieneś obrażać się na mnie - ani na Zeliga - tylko z pogodą ducha przystąpić do realizacji kolejnej części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obraża to się służba :) Wiem co te filmy" są warte... Ja tylko proszę o zrozumienie i zachowanie dystansu. Tymczasem gro osób spodziewa się po nas drugiej Kompanii Braci", potem widzą nasze drugowojenne amerykańskie wojsko" przywdziane w woodlandy i hełmy LWP i ogrom swojego zawodu wyładowują na nas, którzy przede wszystkim świetnie sie ubawiliśmy i... nic ponadto.
BTW Whatfor, jak ty zniosłeś dwukrotne obejrzenie Ostatniego Snajpera"!? Jestem pod wrażeniem! Nawet mi się to nigdy nie udało :D Ale masz rację co do tego weselszego podejścia. Może jest to jakaś metoda. Tyle że zawsze znajdzie się conajmniej jeden malkontent, który zacznie nam z kolei zarzucać, że nabijamy się z okrucieństwa wojny et caetera...

zdrówka
mr2z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr2z - musiałem drugi raz obejżeć Ostatniego snajpera"! Pierwszą emisję okropnie utrudniały łzy! I dobrze zrobiłem - po przy drugiej emisji wyłapałem więcej detali. Nie zgadzam się z Tobą, gdy piszesz, że znajdzie się jakiś malkontent czepiający się lekkiego podejścia do tematu". Pamiętaj, że mamy rok 2005! Od nakręcenia pierwszych wojennych komedii polskich minęło już ponad 40 lat! Wtedy były ataki na twórców Gdzie jest generał", Giuseppe w Warszawie" czy Jak rozpętałem II WŚ". Dziś już można do niektórych tematów podejść z większym dystansem. A co możecie zrobić przy budżecie 25 zł ? Podpowiadam: tylko komedie! Kufajki i pepesze na sznurkach! Produkcję broni macie opanowaną. Ostatnie podrygi zimy poświęcił bym na zrobienie hiperprodukcji Stalingrad - dziewiętnasta krew" :) A na marginesie: nic tak mnie nie śmieszy jak polskie filmy fabularne [robione przez tzw. zawodowców"] udające hity z Choliłód" - a tymczasem Oscary dostajemy za filmy animowane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celne uwagi Łotfor! Ja bym dorzucił jszcze, że oprócz zwyzywańa nastąpiło tutej zwykłe ńedoceńeńe uważnego widza!

Jest jeszcze jedna alternatywa, ż to są artyści prowokanci! Ż oni specjalńe wszystkim wkoło nabluzgają, aby o ich twórczości było głośno.
Ja ten o którym mówiłem, że go znam, to specjalńe śę nawet wysrał sąśadowi na wyćeraczkę żeby śę pokazać wkoło co to nieon. A potem poszedł do największego Centrum Handlu - Świątyni Alando i tam też śę wysrał w gł. hallu.

Tak, to prawda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Zelig! Nas zwymyślano, zapominając przy okazji, że... Prawdziwa sztuka krytyk się nie boi". A tymczasem dyskusja nt. Ostatniego snajpera", swoją temperaturą [i liczbą qkających na ten topic] jest większa niż na Forum qltowego serialu Plebania" przez ostatnie pół roku!
Dlatego ekipa z Wrocławia powinna cieszyć się z każdego głosu, który z takim mozołem jest tutaj wklepywany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obejrzalem wszystkie 3 filmy i mi sie podobaly:) Oczywiscie nie wszystko i do wielu rzeczy mozna sie przyczepic, ale ogolne wrazenie jest pozytywne. W koncu to filmy amatorskie. Na naszym rynku filmowym jest olbrzymi glod polskich filmow wojennych - gdzie te czysy gdy nasza kinematografia zarzucala nas filmami wojennymi ??? - a wiec KAZDY polski film wojenny (nawet amatorski) jest serdecznie witany. Sciagnalem sobie wszystkie filmy i mam zamiar w najblizszym czasie pokazac je moim znajomym. No i jak widze filmy sa coraz lepsze. To tak ogolnie, a teraz konkretne uwagi:
- Do wszystkich filmow: karabiny mi sie nie podobaja - widac ze sa sztuczne (strasznie plaskie). Niemcom dal bym puszki na maski gazowe, nosza je we wszystkich filmach i to by wyszlo tez na dobre i Waszemu filmowi:)Dzwiek ! Dialogi sa za ciche w stosunku do muzyki i dzwiekow w tle.
- Film Herbstnebel" zaczal bym fragmentami filmow archiwalnych (do sciagniecia z sieci) z walk w Ardenach, na tle ktorych lecial by tekst wprowadzajacy. No i scenariusz trzeba by jednak dopracowac. Aha, i atakujacych amerykanow dalbym wiecej, duzo wiecej. W koncu ten atak zalatwil niemieckie pozycje, nie musza byc w mundurach i z bronia, bo ze wzgledu na odleglosc i jakosc filmu i tak tego by nie bylo widac, ale pokazalo by to przewage atakujacych.
- Film Ostatni snajper". Ten snajper powinien wygladac jak snajper - powinien byc maksymalnie zamaskowany (laciaty pokrowiec na chelmie itd...), obejrzyjcie Wroga u bram". Nie podobal mi sie efekt starej tasmy, stwarzalo to pozory filmu archiwalnego. No i jak film o snajperzw, to brakowalo widoku z lunety snajpera ! O Tygrysie" nie wspomne (zawalona scena), ale mozna by bylo cos z tym zrobic, no i jesli zalatwiono tygrysa wysadzajac mu gasiennice, to mozna bylo dodac scene zalatwiania wyskakujacej z czolgu zalogi:). Mozna by tez dodac troche szczegolow (diabel tkwi w szczegolach), np. snajper przeglada bron, a obok lezy fotka z jego rodzina przykryta krzyzem zelaznym, niby szczegol a pokazala by ze to tez czlowiek a nie tylko figura do odstrzelenia.
- Film HQ" w sumie chyba najlepszy, ale tez mozna by go dopracowac - zaczac najazdem kamery na kwaterze amerykanow na przyklad). Moze na scianie na przyklad plakat amerykanski (w sieci do sciagniecia) itd...
Ale w sumie ciesze sie ze te filmy powstaly i je obejrzalem, czekam na nastepne. Teraz jest ladna zima, mozna by bylo cos nakrecic. Moze adaptacja jakiegos krotkiego opowiadania wojennego ???
Pozdrawiam,
Ruprecht
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenna uwaga, brawo!! Każdy niemiecki snajper na stanowisku bojowym kładł zdjęcie rodziny, które przykrywał Krzyżem Żelaznym.
Pragnę donieść, że Ostatni snajper" czyli Der letzte Scharfschütze" jest już oglądany u naszych zachodnich sąsiadów :) [przesłałem znajomym link]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej wiecej Whatfor o to chodzi :)
A teraz z innej beczki; pamietasz jak pare lat temu korespondowalismy o tym ze zabieram sie za film 3d o Kubusiu" ? Zrobilem wtedy zwiastun filmu, a potem zarzucilem prace nad projektem. Teraz mam zamiar do tego wrocic i skonczyc film. Mysle ze w miedzyczasie nabralem dystansu do swojej pracy i ze wyjdzie to filmowi tylko na dobre. Ale to zobaczymy...
Najwyzszy czas by cos sie ruszylo w polskim filmie wojennym, he, he... Dodam tylko ze mam super kompozytora ktory zrobi do filmu muzyke - to co zrobil do zwiastuna, powala na kolana !
Zalaczam zrzut z animacji.
Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie