Skocz do zawartości

polska wrzesniowa przyczepka pod dzialo


Rekomendowane odpowiedzi

przegladale dzis pewne fotki i trafilo sie na nich cos dziwnego
mianowicie widac nbylo na jednym z nich ciagnik polgasienicowy c4p(? wrzesien nie jest moja mocna strona)
ciagnacy armate nie bylo by wtym nic dziwnego gdyby nie to ze armata byla przystosowana do trakcji konnej (duze szprychowe kola) i byla postawiona na dodatkowej przyczepce / podwoziu" kola armaty wisialy luzno a przyczepka miala opony pneunatyczne
typu armaty nie jestem w stanie nawet strzelic
czy ktos ma jkies informacje natemat tego podwozia?
pozdo wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi Tobie o tego typu konstrukcję?
Jeżeli tak, to są to tzw. wrotki", które wymyślono aby ciągniki mogły ciągnąć armaty przystosowane do trakcji konnej (stąd koła drewniano-stalowe), z normalną prędkością. Działa na takich kołach ograniczały bardzo prękość ciągników, i stąd się wziął ten pomysł. Niestety nie zdał on egzaminu, gdyż był problem z używaniem wrotek" w terenie.

Pzdr
Bodziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazłem lepszą jakość tego zdięcia,myślę że konstrukcja tej przyczepki była bardzo prosta..konstruktora,niestety nie podam,chociaż też jestem ciekawy gdzie to zrobiono i kto to wymyślił.? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl mial zasadnicza zalete, ze nie trzeba bylo opracowywac nowych tabel strzelniczych co bylo konieczne(i kosztowne) przy zmianie kol z obreczowych na pneumatyczne. Oczywiscie bylo to chyba z gory przewidziane jako rozwiazanie przejsciowe, do ustalenia nakorzystniejszych typow dzial do motoryzacji.

Pozdr
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie