Skocz do zawartości

A czy ktoś ogląda Kino Polska?


zelig

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to powalający kanał jest.
Np. dzisiaj były w smakowite i kompletnie nieznane filmy: Pobojowisko" (1985) i Romans z intruzem" (1984). Pierwszy w klimacie Prawo i pięść" (ziemie odzyskane, bandyci ganiają się z mylycjo, itp.), drugi o Wrześniu - z bardzo fajnym klimatem i z jakimiś (chyba) spychaczami udającymi Panzer I.
Plus kilka świetnych dokumentów z l. 40. i 50. W ostatnim - z 1951 r. - pada taki tekst: ...zza Bramy branderburskiej obserwowały nas zapiekłe od nienawiści oczy neofaszystów.." :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ogladam! Ostatnio Prom" ta walka z lodem, potezne miny - rewelacja!
Ale najbardziej rozwalil mnie film o budowie mlyna co im zly kulak droge zaoral i figurke swietego postawil:) Ogolnie super kanal:)
Pozdrowienia
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko,że w filmie o złym młynarzu rolę czarnego charakteru kreował Mieczysław Pawlikowski-w czasie wojny lotnik polski nad Anglią i nie tylko(póżniejszy Pan Zagłoba z Przygód Pana Michała". Kanał świetny. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, ze to kanal dla doroslych. ;-))

Widzieliscie Ocalic miasto"? Biesy udajace mesery (albo nie wiem co) i pare innych atrakcji jak znany z 4 pancernych" kapitan Pawlow ( iepier mozna" :-) rozbrajajacy miny. Na plus: Rosjanie mowia po rusku, Niemcy po niemiecku a Polacy wiadomo. :-)

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocalić miasto" - świetnie ukazana groza okupacyjnej nocy pod postacią: a) szczekających wilczurów, b) krążących nieustannie radiopelengatorów. W czasach maleńkości ten film był dla mnie synonimem potwornej nudy............. a teraz mi się oczywiście podoba. :)

Prom" był o strzelaniu z pepeszy do min głębinowych? Oglądałem tylko fragment. Zapowiada się dziwacznie.

A widzieliście równie dziwaczny film Pięciu"? (na pocz. stycznia leciał) Z 1964 r., o górnikach-ślązakach uwięzionych pod ziemią podczas zawału. Każdy z nich wspomina swoją przeszłość, która u większości zahacza o Wermacht (np. Ryszard Pietruski biega w mundurze Afrikakorps...)
Świetny i - zważywszy na tematykę - b. neutralny film. Nic dziwnego, że nie znany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Panowie,nie rozumiem waszego grymaszenia.Czego chcielibyście się spodziewać po filmach kręconych w tamtych latach.Jasne ,że jest to czysta propaganda,ale jeśli ją odrzucimy,to mamy sporo ciekawych faktów.
Nie trzeba biadolić,po to mamy rozumki,żeby to filtrować i korzystać.
Po mojemu jest tam sporo naprawdę ciekawych perełek (szczególnie filmy dok).

Pzdr.Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać:-)
Ja osobiście bacznie kontroluję ten program na równi z Discowery,NG i Plennet .Jak narazie się nie zawiodłem
(czego i kolegom życzę).

Pzdr.Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny kanał poelcam naprawde - jakis czas temu było full filmów o Świerczewskim - ale jakie zdjecia - film m.in o walkach lWP w niemczech i w Polsce w 44/45 roku a incscenizowany przez prawdziwe LWP z lat 1953/59 - dla mnie rewelacja - szczęke znalazłem pod stołem po filmie :) sporo w tych filmach wściekłej propagandy ale przyznam że ją się miło ogląda jak sie umię ją wyłapywac - można się pośmiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek będą dwa dokumenty: Byłem generałem Wermachtu" (22.10) i Cyrk Skalskiego" (22.30)

http://www.kinopolska.pl/film1.php?data=2005-02-24&id=8087
http://www.kinopolska.pl/film1.php?data=2005-02-24&id=8088
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie