Skocz do zawartości

Brak jakielkolwiek godnosci Francuzow!


Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzcie koledzy jak pisza o nas Polakach w zachodniej prasie! W ostatni numerze Paris Match" ukazal sie artykul o eksterminacji polskich Zydow, przez polska tzw. granatowa policje. Ludzie ktorych przodkowie sami zalatwili kwestie zydowska w swoim kraju, maja czelnosc oskarzac nas Polakow o podobny czyn! Popatrzcie na zdjecia polskich granatowych policjantow" w akcji, zamieszczone w ty artykule.Nie mam slow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlumaczenie tekstu powyzej...
Od wrzesnia 39 po inwazji(!) polska milicja pod dowodztwem niemieckim,rozpaczela przesladowanie Zydow.Granatowa Policja" patrolowala getta i wylapywala uciekinierow.W 1943 roku liczyla ok 16 ooo ludzi.
To mniej, wiecej tak.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to za swolocz na tych zdjeciach,ale to na pewno nie jest zadna polska formacja. Fakt,ze te francuskie gnoje, majac za uszami masowa kolaboracje sa zwyczajnie bezczelni w swej beztrosce i ignorancji. Mozna wiedziec, ktory to numer PM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta. Oni mają dużo na sumieniu: kolaboracja, troszeczkę niejasna postawa przed 1939 i w 1939r - można by to nazwać nawet współudziałem w tym co potem robili u nas Niemcy w związku z brakiem udzielenia pomocy. Najlepszym wyjściem było znalezienie kozła ofiarnego na którego można zrzucic winę.
Prada jest taka, że we Francji spora część Żydów zginęła z rąk kolaborantów, lub też w wyniku donosu usłużnego kolaboranta. Przy okazji sprawy Maurica Papona były jakieś nadzieje na rozliczenie z przeszłością, z Vichy, ale nic z tego nie wyszło. Powoli odchodzi pokolenie, które jeszcze coś pamiętało, a młodym serwuje się takie coś. Do tego dochodzi sprawa polskich obozów". To już jest generalnie sprawa dla polskiego MSZ-u, ale gdyby tak np., któraś z naszych gazet puściła ciąg artykułów o kolaborantach we Francji.
Nie należy jednak zapominać o granatowych". To też jest nasza wstyliwa tajemnica, temat, o którym mało się pisze.

A tak na zakończenie, to kto jest na tych zdjęciach, bo na pewno nie są to granatowi.

Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1 to to, że takie sprawy powinno załatwiać się sądownie. Mamy jakieś MSZ i oni powinni wytoczyć gazecie i dziennikarzom normalny proces o naruszenie dóbr. Jak jeden z drugim zapłaci kilkaset tysięcy Euro na rzecz tsunami, to mu się odechce oczerniania innych.

Punkt 2 to kwestia granatowej policji. Owszem, zdarzały się w niej osoby podłe, ale w większości była to zwyczajna służba porządkowa. Policja zajmująca się tym czym policja zajmować się powinna np. łapaniem złodziei. Oczywiście bycie granatowym policjantem nie jest może wielkim powodem do zasługi, ale też nie wolno przyklejać im łatki kolaborant" bo to jest bardzo krzywdzące.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do granatowych to najlepszą opinie o nich wydali sami AK-owcy.Szeregowi policjanci którzy nie mieli nic za uszami"w razie jakiejkolwiek akcji podziemia mogli liczyc na to ze w razie czego nie straca broni a conajwyżej zostanie im zabrana amunicja(granatowy który stracił broń automatycznie szedł pod mur).
Co do Francuzów to no cóż najlepszą obroną jest atak
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benny Hill nie błysnąłeś kolego.Hi hi hi przed chwilą na TVN podali że PIERWSZY na to zwrócił uwagę marszałek senatu Longin Pastusiak.No chyba ze to Twoja ksywka z rzeczywistego świata hi hi hi.No i co koledzy na to?To Benny czy longin czuwa?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadne wytłumaczenie.Nie wolno zasług Pana Komunisty przypisywac sobie.To tak na przyszłość(nie wiem jak swoją radośc zaznaczyc nawiasem czy innym znaczkiem)HI hi hi a nawet He he he.
Pozdrawiam
PS. Na twoim miejscu zakupiłbym pakiet TVN coby nie dublować mądrych" ludzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie jaca2003! Jak moge sobie cos przypisywac, skoro pojecia nie mialem o wypowiedzi tfu..Pastusiaka? Przeczytalem w PM artykul, ktory mnie zbulwersowal i podzielilem sie tym z Rodakami.
To wszystko. Zadnych splendorow sie nie spodziewam.
Nie rozumiem Twojej napastliwej postawy.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z onetu:

Eurodeputowany Bogusław Sonik (PO) żąda przeprosin od francuskiego tygodnika Paris-Match" w związku z opublikowaniem zdjęć z II wojny światowej z podpisami, według których przedstawiają one Polaków z granatowej policji, bijących Żydów z rozkazu Niemców.

Zdaniem Sonika, osobnicy pokazani na zdjęciach w Paris-Match" to nie Polacy, lecz bojówkarze utworzonej w 1938 roku słowackiej Gwardii Hlinkowej (Hlinkova Garda).

Według polskiego eurodeputowanego, zdjęcia nie mogą przedstawiać funkcjonariuszy granatowej policji. Nie byli to również rzekomi »polscy milicjanci«. Podczas okupacji niemieckiej nie istniała żadna formacja, którą można by nazwać polskimi milicjantami" - tłumaczy Sonik.

Na stronie internetowej The Holocaust World Resource Center (www.hwrc.org), poświęconej słowackiemu rządowi faszystowskiemu i deportacjom słowackim, znalazłem te same zdjęcia z podpisami, iż przedstawiają one Gwardię Hlinkową i zostały wykonane w 1942 roku, podczas deportacji Żydów w miejscowości Michalovce na Słowacji" - powiedział Sonik PAP.

W sprawie identyfikacji osób na zdjęciach konsultował się też z historykami krakowskich muzeów.

W czwartek wysłał list z żądaniem przeprosin i publicznego sprostowania do redaktora naczelnego Paris-Match".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benny sorki żle mnie zrozumiałeś zasugerowałem tylko że Nie TY masz zasługi za informacje ino Pastusiak który w/g TVN BYŁ PIERWSZY. Naprawde to nie żadna napasć, to był żart.Sorry za nieporozumienie i przepraszam za formę jak to wyraziłem
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością zdjęcia do artykułu zostały zrobione na Słowacji i przedstawiają nie policjantów tylko członków narodowo-nacjonalistycznej Gwardii Hlinka podczas deportacji słowackich żydów. Autor artykułu albo nie wiedzial o jakim kraju pisze (co też jest dość prawdopodobne bo sam spotkalem kilkakrotnie na zachodzie wykształconych" ludzi którzy nie wiedzieli gdzie leży Polska) albo wywołał to zamieszanie w jakims określonym celu. Słowacy deportowali około 60 tys. żydów placąc jeszcze za to niemcom po 500 marek od osoby.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie