Skocz do zawartości

Hełmy 10-tej


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Tak skrótowo, bo za chwilę odpinam" się od komputera.

Powód był bardzo prosty - hełmów polskiej produkcji było stosunkowo mało (kawaleria nie dlatego miała Adriany", że takie dobre były). Te, jak napisałeś, garnki", były w magazynach, więc je, jako dość cięzkie, wydano jednostce zmotoryzowanej. Cała tajemnica.

Pozdrawiam, Darda
  • 2 months later...
Napisano
czy ma ktos w swojej kolekcji zdjecie gdzie widac dokladnie ow helm niemiecki uzywany przez 10BK? jestem ciekaw czy aby byly one napewno niemieckie a nie....austryjackie wz.17
Napisano
Z tego co pamietam byli i niemeickie i austriackie, jednak w wykazach oznaczeniu polskim ich nie rozrozniano i traktowano jako jeden model.
Napisano
witam

wszystko sie rozchodzi o nit ktory mocowal podpinke, bo zewnetrznie byl taki sam (dochodzily jeszcze roznice w podpince):
- austriacki wz.17 lub niekiedy nazywany wz.16 mial ten nit na wysokosci 3/4 nausznika, a wiec wyzej niz w niemieckim modelu.

p.s na tym zdjeciu ciezko wyczaic bo wiadac jakby dwa nity ...
Napisano
Kolega, Anglik co sie specjalizuje w tej dzedzinie po przejrzeniu mojego zbioru byl zdania ze znakomita wiekszosc byla Austryjacka. Ale poniewaz gros mego zbioru to dyw rozp, wiec to jeszcze nic nie udawadnia.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie