Skocz do zawartości

Opowieści wrześniowych sztandarów


dominiczeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Własnie po to potrzebna jest ksiązka aby sprawdzić czy na pewno nie wykopany.Hi hi hi.Były magazyny broni były samoloty i czołgi(oczywiście Tygrysy i to k....wskie)czas na sztandary.ciekaw jestem czym znowu zostane mile zaskoczony.Moze Łoś albo Sum?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu historia z książki sie zgadza! A ja jeszcze nie mówiłem, że będę próbował szukać! Chyba za dużo trudu w stosunku do korzyści (niepewnych). Ciekaw jestem jak Wy byście rozegrali tą kwestię?
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem posesji jest wójek mojej dziewczyny. Może sie też okazać,że sztandar jest zakopany w pobliżu budynku i nie trzeba będzie nic rozwalać. Trzeba tylko mieć dużo cierpliwośći i zaparcia żeby to przekopać bez wykrywki, bo ona i tak na niewiele by sie zdała (jak to na podwórku wiele śmieci).
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopany został przez chorążego piechoty w walizce, a jak głęboko to nie wiem, podejrzewam ,że niezbyt głeboko. Ciekawe czy coś z niego zostało jeszcze? Dziadek, od którego usłyszałem tą opowieść wspominał, że ów chorąży poprosił go tylko o szpadel i sam poszedł za stodołę (teraz już jej nie ma) zakopał i po chwili wrócił (chwilę to trwało czyli głęboko nie mógł zakopać).
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym od razu się za to zabrał. Liczyłbym na jakieś pół metra. Możesz podać, jakie województwo?? Po wykopaniu od razu do konserwatora, najlepiej zaprosić od razu też dziennikarzy, a może człowieka z lubelskiej TV, fajne filmy robi.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarstwo to znajduje się w powiecie łowickim. Wg mnie jest to sztandar jednego z pułków piechoty z 17DP (to są tylko moje wnioski po przeczytaniu Wojny Obronnej 1939") Jeden z moich kolegów, który przeczytał książkę Opowieści wrześniowych sztandarów" (ja jej jeszcze na oczy nie widziałem) mówił,że historia ta prawie sie zgadza!
Przed jakimi kolwiek próbami poszukiwań chciałbym wpierw zdobyć tą książkę i poczytać co tam autor napisał. Może ktoś ma ją i by chciał odsprzedać, jestem chętny!
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 5 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie