Skocz do zawartości

Kolekcje-bagnety


Martino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 569
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam . Ta ogólnie mogę powiedzieć że bagnet ten został na pewno wyprodukowany po maju 1939 roku ( wyszła wóczas dyrektywa o uproszczonym znakowaniu bagnetów - bito tylko Orzełka ,odbiór D2 i numer na jelcu ). Niestety na Twoim bagnecie nie widać bić na głowni , ale za to ładnie jest jeszcze widoczny numer i po nim można tylko dojć że był to właśnie ten bagnet . Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . To moje uproszczone radomiaki . Niestety bagnet Cezar11pu , jest w troche gorszym stanie - orzełek i odbiór są wogóle nieczytelne , i myślę że w tym stanie będzie wart kilkadziesiąt złotych . pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolekcjonerzy mam na zbyciu bagnet widoczny na zdjęciu stan prawie magazynowy,niestety pochwa nie jest od tego bagnetu.na bagnecie jest bicie:43asw,ana pochwie 44cof.Na żabce jest owalna sygnatura słabo czytelna, napis LELEWAER 1939 lub8.Zamienię go na polski karabinek Mausera.Może kogoś zainteresuje ta propozycja - na GG 3514897

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegow.
Zostalem ostatnio posiadaczem takiego oto bagnetu.
Niestety nie mam pojecia co to za bagnet. Nie posiad zadnych oznaczen cyfrowych tylko ta dziwna ceche/napis???
Aha, bagnet pochodzi od angielskiego kombatanta i mogl zostac przywieziony z terenu Europy w 1945 r.
Prosze o pomoc w identyfikacji.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie