Skocz do zawartości

Kolekcje-bagnety


Martino

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 569
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rosenrot tylko pogratulowac bardzo ciekawe bagnety. ja takimi niestety pochwalic sie nie mogę ale znalazłem czas i załącze kilka lepszych fotek moich bganetów do tej pory były raczej zbiorcze i nie wyraziste. na początek polskie 2* F.B>RADOM
PERKUN WZ 24 (resztki oznaczen na głowicy) i perkun ale dokładnie nie wiem jaki ten najbardziej zjedzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziękuję za zainteresowanie.Wrzucam fotkę zastępczaka.100% oryginał (u mnie 8 lat, znam jego pochodzenie).Nie widziałem jeszcze innego typowego zastępczaka mającego komplet polskich sygnatur.Wariacji 71/98 nie biorę tutaj pod uwagę.Perkun24, jestem pod wrażeniem twojego zbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce ciekawy wątek się utworzył.Ja również kieruję swoje zapędy kolekcjonerskie w stronę bagnetów.
Fotki mam nadzieje wrzuce po wyeksponowaniu zbioru(chwilowo nie mam możliwości).A skoro jest tutaj tylu zainteresowanych to zapytam czy ktoś nie ma pochwy do francuskiego bagn.wz.1842 na zbyciu?mam nadzieję ,że admin mnie za to nie usunie;-).
Zbiór Perkun 24 piękny,inne również,przecież dla każdego z nas to co mamy jest najcenniejsze.
Mam w kolekcji ok.70szt.nie licząc wykopków.
Zdjęcia za kilka tygodni (niestety)
Redigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A o to i mój skromny zbiorek polskich bagnecików.

Od lewej :

- Wz. 22 Zbr. 4
- Wz. 24 Perkun
- Wz. 27 Perkun
- wz. 29 FB Radom
- wz. 29 Perkun
- Wz. 29 FB Radom - 1939 - Mobilizacyjny

W drodze Wz. 28 [opora okładzin] Perkun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolekcjonerów i znawców bagnetów!

Proszę o pomoc - która armia używała tego bagnetu, do jakiego karabinu i w jakich latach był produkowany?

Bagnet jest bez numerów, bić, z metalowymi, przynitowanymi w trzech miejscach okładzinami rękojeści, mocowanie na karabin i zatrzask mauserowski(chyba), przy jelcu otwór w rękojeści, pochwa metalowa z hakiem, nie zakończona kulką, ostrze jednostronne ze zbroczem.

Długość całkowita - 43,3 cm
Długość ostrza - 31,1 cm
Długość pochwy - 33,0 cm
Szerokość ostrza - 2,5 cm
Szerokość jelca - 9,0 cm

Z góry dziękuję za informacje.

P.S. 8 zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie