Skocz do zawartości
  • 0

Niemiecki telefon


DTH

Pytanie

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

I-wojenny, niemiecki. Podobne są opisane w polskiej instrukcji łaczności z roku 1920. Tu wyglada to trochę inaczej. Tzn te opisane w instrukcji są telefonami brzęczykowymi a ten jest induktorowym. Ale wtedy telefony były trochę innej konstrukcji niz współczesne. Słuchawka jest w zasadzie kompletnym telefonem brzęczykowym. Do pracy wymagała jedynie skrzynki z bateriami. W tym przypadku skrzynka zawiera dodatkowo induktor i dzwonek, co przekształca cały zestaw w telefon induktorowy (lub induktorowo-brzeczykowy w zależności od konstrukcji słuchwki-telefonu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziekowania fiku ode mnie i wlasciciela, ktory odkryl dwie takie skrzynki na strychu, o dziwo nad Bzura.Od razu powiem, ze chyba jest zainteresowany sprzedaza tych aparatow, ale sam nie wie co to jest warte i nie wie ile za to chce, bo nie jest z ranzy".Jesli ktos jest zainteresowany, podam maila i negocjujcie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdążyłem się skontaktować z właścicielem telefony wypłyneły" na allegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=34025387 .
Cena minimalna nie osiągnieta (sporo się cenił) więc nie wiem czy sprzedane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem chcial wysondowac cene, bo jak wspomnialem czlowiek nie jest w temacie, a ja Mu nie potrafilem podac ile to warte.Inna sprawa, ze dosc niejasno napisal, czy przedmiotem aukcji sa oba,czy jeden telefon.Bede u Niego w przyszlym tygodniu, zapytam jakie ma zamiary (czy cene) i ewentualnie wroce do tego watku wowczas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie