Skocz do zawartości

1939-Lotnisko Okęcie w kolorze


1AIR1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Przeczytałem ostatnio w literaturze modelarskiej że w Internecie pojawiły się kolorowe zdjęcia polskich samolotów.Wykonał je prawdopodobnie jakiś oficer niemiecki tuż po zajęciu lotniska Okęcie.Na fotografiach widnieją Łosie,PZL 43 i Wyżeł.Czy ktoś z Was może posiada link do tej strony lub same zdjęcia.Szukałem na Forum ale nic nie znalazłem.Może źle szukam.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobo te zdjęcia między innymi, posłużyły do identyfikacji kolorów kodowych farb używanych w lotnictwie w 1939 roku (analiza komputerowa-na podstawie wzornika Federal Standart).
Dobrze by było gdyby było ich więcej....
Czekamy ewentualnie na resztę...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję

Rado26 masz może zdjęcie wnętrza kabiny P11c.Tej z Krakowa.
Interesuje mnie jaką farbą było malowane wnętrze.Materiały jakie posiadam są rysunkami technicznymi a w kolorze mam tylko zdjęcia z zewnątrz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych wszystkich których interesuje temat WRZESIEŃ 39 w kolorze,polecam stronę:
http://www.timelifepictures.com/source/search/FrameSet.aspx?s=ImagesSearchState|0|0|30|0|0|0|1|||0|0|0|0|0|0|0|0|9|poland|0|0|0|0&p=9
Tam znajdziecie 151 zdjęć wykonanych przez Hugo Jaegera w tym okresie.Szczególnie polecam jedno zdjęcie Łosia którego nie ma w galerii Odkrywcy.
pozdrawiam kyan

Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado26

Zdjęcia są super.Dziękuję.
Widać wyraźnie jakim kolorem wewnątrz była malowana kabina.
No i ten pulpit z przyrządami też robi wrażenie.
Moje drugie hooby to modelarstwo. I widzę że będę musiał poprawić parę elemntów w mojej jedenastce".Na przykład uchwyt przy kabinie.Jest umocowany pod pewnym kątem.
Jak dotąd w modelach które oglądałem jest umocowany prostopadle.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie