Skocz do zawartości

Wykopano niemiecką 8,8cm...no prawie


Rekomendowane odpowiedzi

I to się nazywa prawdziwy zbieg okoliczności.
Odpowiedni człowiek, w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie :) Gdybyś nie poszedł do tego kościoła, to ta armata właśnie by przekraczała granicę w Kołbaskowie jako złom dla chinolów. Ciekawe ile kasy by za nią dostali?
Gdy dorwę Wyborczą to wstawie tu skan tego artykułu.
Jeszcze raz wyrazy szacunku.

PS. Heruss musi tobie wytopić order za obywatelską postawę" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piatek godzina 17.20 droga z Marek do Rembertowa Tatra ciagnie na przyczepie pancerne podwozie, kola, gasienice...
Tatra byla cywilna" jechala w kierunku skladnic zlomu, kolejny zabytek powedruje do Chin w postaci stalowych belek, obym sie mylil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dzisiejsze nowinki prasowe
Troche dziwi mnie ten pomysł z umieszczeniem armaty na zamku gniewskim. To nie ten klimat. Zamek krzyżacki i 88 kruppa? :/ Co to za Gdańskie bractwo historii wojskowości"?
Ciekawe na jakiej zasadzie będzie podejmowana decyzja w sprawie zalszych losów tej armaty. Dostanie ją ten, kto ma lepsze znajomości u woj. konserwatora zabytków?
Dużo ciekawiej to znaleźisko prezentowałoby się w muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w śród dział Boforsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Oksio rozmawiałem dziś z konserwatorem i mam się z nim spotkać w poniedziałek o godz 11.wyraziłem zainteresowanie 88. na podjęcie decyzji ma 5 dni .grupa która przejmie 88 ma ją zakonserwować.teraz wszystko w jego rękach .najważniejsze ze nie pojedzie na złom ani do niemiec.Rospoczeliśmy starania o zezwolenie na poszukiwania.
pozdrawiam .
Oksio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czym się tu podniecać?
na allegro w sierpniu wystawił gostek idntyczne podwozie za jedyne 1900 zl i zostało spzredane dopiero po zakończeniu aukcji, nikt nie licytował!!! w okolicach
W-wy taka sama laweta z kompletnym wózkiem stoi jako piorunochron na środku podwórka, a sam znam gościa z Kielc który ma prawie kompletną 88 ( i to wzór 18! )w trakcie odrestaurowywania i sądzę że zaawansowanie prac pozwoli mu ją skończyć pewnie do wiosny
inny fakt że 88-ki nie ma żadne muzeum w Polsce i to jest paranoja
a propo wywożenia to tylko chyba do Chińskiej huty bo w anglii i w niemczech można kompletną 88 w stanie igła kupic za naprawdę niewielkie pieniądze, tak że nie przesadzajcie z tym wywożeniem bo nikt pewnie by nie chciał na to nawet spojrzeć, a co dopiero wyłożyć kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
dopiero co znalazlem ten temat wiec zabieram glos.......
nie mam cienia watpliwosci ze nawet gram z tego co wykopano nie mial trafic na zlom !!!
Przyczyn jest kilka....Przede wszystkim zwykly zlodziej zlomu nie mial by pojecia o tym co sie znajduje pod ziemia. Jesli przyjmiemy, ze jednak byl to zwykly puszkoneger" pojawia sie kolejne pytanie: z kad mial pieniadze na wynajecie koparki ( jeden dzien pracy takowego sprzetu to wydatek ok. 1000zl ). Krutko mowiac jesli chcialby sprzedac to na zlomie odzyskal by jakas 1/4 poniesionych nakladow. Kolego T co ty na to :)
Pzdro
BIL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę że to jednak chyba nie złomiarze, ale rozsądny gość nie zostawia takiego pasztetu na jutro zdając się na los szczęscia, chyba że gamonie nie rozpoznali tematu pzred akcja i srodze się rozczarowali widząc do czego sie dokopali, wobec czego olali temat i zostawili na pastwe losu lub zaczeli gwałtownie szukać kupca
Ale jak to zazwyczaj bywa znalazł się życzliwy" na dodatek praktykujący.

A może zabrakło im już kaski na transport?

a swoją droga to ta laweta pasuje w te wszyskie miejsca ekspozycji jak kwiatek do kożucha, już pręedzej do MWP, albo gdzieś jest słyszałem ( chyba w Toruniu ) muzeum sprzetu artyleryjskiego ( też wojskowe )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie