Skocz do zawartości

37mm armata p-panc bofors wz.36


Gość puzon76

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zbytnio wstydliwy.
Zabieram sie do wykonania repliki (o ile mnie to nie przerośnie). Więc przyda się pare rysuneczków. Zamierzam się wybrac do jakiejs wyzszej instytucji muzealnej z prosbą o możliwość zwymiarowania oryginału. Planów dużo, czasu mało,a roboty kupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam łuske z następującymi biciami: 37 MM.MARK III A2 LOT 22985 7 C.B.&C.CO 1942.Na dole symbol dwa skrzyżowane karabiny w kole". Bicia na spłonce M 23 A1 1942 PA3 - 15535 - 141. Czy ona pochodzi od Bosfora? pozdr wz1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ciekawe zdjęcia(mietek) i za świetne rysunki(JoncA) z tych schematów juz mozna cos zrobic konkretniejszego. POZDRAWIAM SERDECZNIE i dzięki za pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ajajaj, I to chyba w pulku kawalerii - a nie ma moze fotki zaprzegu? Zreszta sporo ich im sprzedalismy wiec niekoniecznie eks WP. Nawet biciami nie mozna sie sugerowac bo gdy brakowalo oporzadzenia (produkcja przodkow, uprzezy etc nie byla do konca zharmonizowana) zdarzalo sie ze dawano zagranicznym kupcom elementy brakujace do skompletowania partii z bierzacych zapasow mob. Tak prawie na pewno bylo z pierwsza partia dzialek ppanc dla Rumunii.

Pozdr
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie