Skocz do zawartości
  • 0

co to za klamra?


Gość greku67

Pytanie

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

WLD - trudne - nie mam tego producenta nawet na dłuuuuuugiej liście.. ale nalazłem w innych źródłach:
Werner Linker Duisburg
widziałem dwie klamry z tą sygnaturą.. 38 - policji i 39 LW.... - być może produkował tylko na początku wojny.. ?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelani niemieccy generalnie posiadali rangi oficerskie.. - wszystkie zdjęcia jakie widziałem - posiadali oni pasy oficerskie z klamrami groszkowanymi otwartymi - z dwoma bolcami...

nigdy też chyba nie słyszałem o specjalnej skrzynkowej klamrze dla kapelanów...

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!
Brivabi (sorry jeśli źle napisałem ksywake -ale jest zakręcona :D )
zgadzamy się widze co do producenta z gdańska - też o tym producencie myślałem..
ale skoro już mowa o HA42 - to chyba będzie klamra taka jak ja zamieściłem - Greku - czy to IKA (HA) wygląda tak samo jak to na klamrze zamieszczonej przezemnie ????
moim zdaniem bedzie do H. Arld Nurnberg - zamieszam zdjecie auricha z 42 roku - widać jego logo i sposób sygnowania (ta klamra byłą niedawno oferowana na allegro - i nawet kilka osób napisało że to kopia na cafe... - hehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klamra była wyprodukowana w latach 1933-36 Do 33 r były produkowane klamry Reichswery.Po dojściu hitlera do władzy w 33 rozpoczęto produkcję klamer o różnych wzorach
W 1936 r. zrobiono z tym ostateczny porządek odpowiednia ustawą która normalizowała i ujednolicała używane do tej pory wzory.Twoja klamra pochodzi ztego okresu artystycznego bałaganu.Od 36 r wszystkie gapy patrzały na wschód .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna zdaje się to stalowa klamra -rzadka Bachnpolizei/Bahnschutz-policja kolejowa-wzór po 1933
w środku flugelrad-uskrzydlone koło kolejowe
Czwarta -reicheer koppelschlos fur mannschaften-dla
żołnierzy.Jak zrozumiałem do 1936 gapa patrzała na prawo
Ostatecznie w marcu 1936 wyszła regulacja prawna dotycząca
państwowego orła- wykręciła ona baniak gapie na lewo i tak już bylo do 1945.Następna to wzór po tej regulacji.Do jutra.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć greku,dziękuje za odpowiedz,chciałem sie upewnić co do tego zapiecia klamry,i teraz juz wiem że jest OK!Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!P.S mam nadzieje że temat nie wygaśnie:)!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie