Skocz do zawartości
  • 0

co to za klamra?


Gość greku67

Pytanie

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczne klamerki!!!gdzie tyle nazbierałeś?może masz jakaś recepte na taka kolekcje?:)Pozdrawiam i gratuluje kolekcyjki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele niemieckich klamer jest na stronie tego postu jednak znalazłem coś co da się jeszcze tutaj wrzucić klamra ze zdjęcia to jakiś starszy wzór klamry pruskiej no i pytanie do was jaki to wzór lub z jakiego okresu ona pochodzi do tej pory nie udało mi się znaleść na jej temat prawie żadnych informacji wykopana nz pozycjach z I WŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Panowie mam do was prośbe(jako do znawców tematu!),znalazłem dzisiaj klamre i niestety nie moge dojść co to za jedna!niestety niemam ani aparatu ani skanera więc postaram sie ją dokładnie opisać-a więc tak:klamra jest okrągła,mosiężna,na srodku jest orzełek(taki bardzo dziwny,lecący skośnie!),a wokoło orzełka sa napisy FREISTAAT PREUSSEN.Jezeli ktoś z Was wie to prosze o odpowiedz,a może jakis link z fotografią takiej klamerki!Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem Romi, myslalem o Twoim poscie dot, klamry z I wojny z zaczepem jak w SA, wyciagnalem od kolesia klamre ktora to wykopal w ubieglym roku na spalonce, niestey w gliniastej ziemi i troche ja zjadlo, ale spojrz na tyl, to wiele wyjasnia a mianowicie to ze fabryk i fabryczek bylo pewnie sporo i kazdy chcial na wojence zarobic , dletego rozwiazan jest jeszcze pewnie kilka na temat mocowania srodkow i zaczepow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej klamrze wiem że ten wzór nosili pruscy telegrafiści podobno dość trudno dostępna w polsce ta została wykopana na suwalszczyżnie czy ktoś wie coś więcej na temat kej klamry do czego służyły te dwa zaczepy z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje brivibai.Gdybys mógł to rozszyfruj mi jeszcze jedną firme klamra jest taka jaka wystawia greku ta z napisem FREISTAAT PREUSSEN a firma to L(po srodku u góry granat grenadierski z płomieniem,a pod nim herb z głowa psa?niedźwiedzia?a potem litera F.A pod samym spodem data 1933.Wszystko wygląda tak L(ten granat z herbem)F i pod spodem data!Pozdrawiam i czekam na Twoją pomoc!walther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie