Skocz do zawartości
  • 0

co to za klamra?


Gość greku67

Pytanie

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kalmerki to ci nie pomogę bo za bardzo nie siedze w tych klimatach, a w moim posiadaniu , jak narazire jest tylko jedna.Ale jakbys miał jeszcze jakis producentów kalmerek ss do rozszyfrowania, to wal śmiało, jak bede mógł to pomogę

pozdro pol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbaczając nieco od klamer - kapelani nie posiadali specjalnych patek - mieli mundury z patkiami oficerskimi (kolor broni - purpurowy) - ale nie posiadali pagonów - nie mieli stopni wojskowych.. - noslili na szyji krzyże katlickie (lub protestanckie) i nosili małe krzyże na czapkach - pomiędzy orłem a wieńcem

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cyklu.. histrie zabawne.. :)

otóż.. - każdy kto ma ksiażke Johna Angolii... widział być może.. na tronie 589 klamre - tą ze zdjęcia.. opisana jako niezidentyfikowana...

cóż.. wczoraj wysiliłem się na jej identyfikacja.. i napisałe wiadomosć do Johna (znam go jako moderatora na forum MCF - jeszcze nie osobiście - ale mam nadzieje poznać go w przyszłym roku - gdyż mieszkam niedaleko od niego..)

i co się okazało..
otóż przez 3 lata od wydania książki.. nikt nie zidentyfikował naszej polskiej klamry ZHP.. :)

cóż stało się to wczoraj.. hehehe.. i chyba w związku z tym poprosze Johna o przysługe - nich mi przyśle dedykacje do mojego egzemplarza ksiażki :)

pozdrawiam
michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć greku.Przepraszam za zwłokę.Mam zawirowanego kompa
i korzystam ze sprzętu kolegi.Lecąc od dołu czwarta to nsdap-jugend,trzecia to sa lub nskk druga to hj a pierwsza to oficerska z czasów Wilhelma zdaje się dla lekarzy - tu się mogę mylić nie mam książki w ręku.Postaram się co drugi
dzień sprawdzać stronkę-jest ciekawa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brivibai co oznaczają bicia M4/27 i w kółu RZM na tej okrągłej.
A na tej z odwróconą głową- G(chyba) E S. G(chyba) E S G N
I z boku Większą czcionką trójkąt a w nim N a nad trójkątem po lewej B a po prawej N, i jeszcze coś podspodem ale małe i nierozczytam.
Czy możesz coś powiedzieć o producencie i latach produkcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe.. zapomniałem o tej klamrze :0
oczywiście nie ESI.. ani ESD - ale: ESL :)
czyli Ernst Schneider Ludenscheid (M4/19)

mam nadzieje że gdzieś notujesz na papierze te wszystkie roszyfrowane kody - kiedyś zrobimy z tego wątku lepszą książke niż Angolia :)
pozdro !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem, Frozzer nie przesadzaj, klamry i czachy oczywiscie nie sa razem kopniete, z roznych rejonow, klamra stalowa jest niestety bez bic, alpakowa to popularna Q & C ges.gesch., aluminiowa RŻM 822/38 SS, oficerska ma niestety wyrwany zaczep, skany przy okazji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie