Skocz do zawartości
  • 0

co to za klamra?


Gość greku67

Pytanie

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko że klamra kasetkowa Deutschen Jagerschaft istnieje na pewno znajomy pośada taką klamre o struktrze groszkowanej z tłoczonym pororzem ze swastyką i po bokach D J.
Dzienki za info pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj greku!naprawde masz extra kolekcje,słuchaj mam pytanko czy masz w swojej kolekcji klamry kriegsmarine?jeżeli tak to prosiłbym abyś wrzucił coś z marynarki bo chcem sie dokładnie przyjżeć!Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Greku
Znowu miałem kłopoty z serwerem.Przepraszam.
Ale wysypałeś.Odebrało mi dech....
Spróbuję wysłać zdjęcie mego zbioru.Mam ich 60.
Ale do rzeczy.Pierwsza od góry to FAD-freiwiliger arbeitsdienst-ochotnicza słuzba pracy, najbardziej
popularna wersja /zdaje się anodyzowana/ firmy Steinhauer u Luck / jeśli nie jest inaczej/ wzór z 1933.
Druga to RLB -reichsluftschutzbund /dla członków Fliegerschaft/.Często mylona z klamrą DLV /Deutscher Luft
sportverband/ niemiecki związek sportów lotniczych/ która
ma gapę z wyprostowanymi skrzydłami, w RLB lekko opadają
wzór 1935 /prawdopodobnie/.Wieczorem pociągnę dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,tak sie zlozyo ze kilka klamer mam a literatuey nie,
w sumie czy to cos dziwnego, pozdro i wytrzymalosci powiazanej z wytrwaloscia bo innej drogi w sumie nie ma,
bo cuz piekniejszego niz strzyc przez 400 lat trawnik, strzyc i podlewac, a potem bedzie zajebisty???!!!
hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje żródła milczą /ika/-brak danych.Cieszę się Kuligow
że byłeś w stanie tą sprawę wyjaśnić do końca.Dzięki
Greku z zaczepów - RS & S to znak firmowy Richarda Siepera
i syna /Ludenscheid M4/38/Pozostałe skany są niezbyt wyrażne więc nie kusiłem się o kombinowanie.Ostatni zaczep
GHO również brak informacji.Nawet najlepsze żródła mają braki- w takich sprawach jest to widoczne.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie