Skocz do zawartości

Monti jak testy Bartka 3 ????


shadee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam!

Oj Piorek, przeczytaj dokladnie! Pisalem ze ustawienia podane na Odkrywcy (przez Ciebie) generalnie sie sprawdzaja, ale jak bede mial czas to troche pokombinuje by byc moze wyciagnac cos wiecej. Czasu niestety na razie nie mam. W sobote wybralem sie na militaria, ale po niecalej godzinie musialem sie zmywac z powodu deszczu. Wyszedl tylko magazynek od MP i troche smiecia. Odkrylem za to nie ruszana miejscowke o co w okoliczch Gdyni coraz trudniej!

pozdrawiam
wilhelm6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilhelm6, szkoda myslalem ze cos wymysliles;) Ktos pytal o monetki wykryte Bartkiem, znalazlem tylko jedna monetke 20 gr. z 1949 roku aluminiowe na glebokosci 20-25 cm lezala w okopie pewnie ktos z poszukiwaczy ja zgubil...
W czwartek ruszam na miejscowke gdzie jest szansa na jakas monetke dam znac.
Pozdrawiam
Piorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bartkowcow!
mam dobra wiadomosc dla moneciarzy:) wczoraj robilem rozpoznanie nowej miejscowki przed dzisiejszym kopaniem z dolka wyszla sliczna srebrna 5 zlotowka z 1933 roku:) niby nic dziwnego ale była na głębokości 30 cm w podmoklej olszynce znacie ta ziemie? Ta czarna, gliniasta z powrastanymi korzeniami, sygnal miałem na wszystkich metalach zamykający skale a przy dyskryminacji mijający 5-ke na czerwonym polu, gdyby była glebiej wyszla by spokojnie, takiego sygnalu trudno przeoczyc. Ciesze się jak diabli! To pierwsza moneta znaleziona wykrywka (20 gr PRL nielicze:) raczej gustuje w militariach, teraz rozumiem co to jest zobaczyc w dolku cos swiecacegoJ

Pozdrawiam
Uradowany Piorek

P.S. Ustawienia wykrywki takie jak podalem publicznie, zanim napiszesz do mnie malia poczytaj forum! Nic nowego niewymyslilem w innym przypadku dam znac na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Jak obiecałem tak zrobiłem.
Wykopałem dołek włożyłem 1 gr na głębokość 30 cm zacząłem testować.
Jednak za głęboko :))))))))))
Odkopywałem i dosypywałem ziemi i znowu sprawdzałem.
Dla pewności ubiłem trochę nogą ziemię.
W końcu zaczął wskazywac 1gr na głębokośći 19cm na all metal,na dyskryminacji- 16cm.
Ziemia wygladała jak suchy czarnoziem z odrobiną piachu(nie znam sie na tym).
Wyniki mnie zdziwiły ale miło.

pozdr.
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzięki Monti bałem się że mój ma zbyt duże straty w ziemi w stosunku do powietrza ale widzę ze jest to normalne .
Choć testy wskazują większy zasięg to realna szansa znalezienia boratynki niewiele przekracza 10 cm
(testowałem na polu obfitującym w boratynki)to i tak jest chyba bardzo dobrze .
A swoją drogą ciekawe jak to się ma do firmowych wykrywek bardziej ukierunkowanych na monety.
Nara
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałam cewkę 20cm do Bartka2.
Wyniki:
boratynka zakopana i udeptana ziemia z 12-13cm przy dyskryminacji ustawionej tak, że Bartek nie widział kluczy do domu leżących zaraz obok na powierzchni przy czym sygnał był bardzo wyraźny
Jeśli chodzi o inne monetki czyli miedziane kopiejki to zasięgi w glebie równie zachęcajace.

Wady to:
- niestabilność na mocno podkręconej dyskryminacji. Można to ominąc szukając na ALL METAL i sprawdzając sygnał na dyskryminacji.

Pozdrawiam, mab1978.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Kopi jak bedziesz mial jakis problem/pytanie o Bartka pisz smialo na priva, chetnie pomoge.
Wracajac do osiagow i znalezisk, luska Lebel na 15 cm to nic ale pare metrow dalej gleboko na dobre poltora sztycha saperka w ziemi byl czubek:) w ziemie ktos strzelal? Fajnie mam sliczny komplecik i zaczynam lubic takie luseczki;)
Pozdrawiam
Piorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Hmm, kolejny wykrywacz z Puław?
Mam Geoscana Explorer S-bis i panel Bartka jest bardzo podobny. Zresztą części składowe wysięgnika też. Nic nie sugeruję, po prostu głośno myślę. Czy ALL używa tej samej elektroniki co Kopińscy?
Ciekawy jestem, bo to byłby już trzeci człowiek, sprzedający taki sprzęt...
Zajrzałem na www.elektronik-system.pl (oferuje identycznego jak Explorer S-bis Odkrywcę CX) i są tam sprzedawane również wykrywacze Geoscana. Myślałem że to konkurencja... W ogóle się nie łapię w tym wszystkim.

Zastanawiałem się nad kupnem Bartka i dlatego pytam - nie chcę powtórnie kupić tego co już mam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat był już poruszany przeze mnie na tym forum.

Wygląda na to, że Geoscan sprzedaje wykrywacze do Elektronik-Systemu.

Co do Bartków, to miałem okazję mieć w rękach jakąś starszą wersję 5-7 lat temu. Zdaje się, że Geoscan wówczas jeszcze nie istniał.

proscan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Proscan :)
All robi wykrywacze już długo. A te podobne wykonuje ktoś a wzór" Bartka. Jednka do Bartka-3 nie mozna porównywac żadnego z nich.Bartek jest po prostu lepszy.

ps.Wyrazam tu swoją opinię i niczego nie reklamuję.

pozdrawiam
Monti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak ustawić dyskryminację w B3. Mam go bardzo krótko, kręcę przełanczam i nic mi nie wychodzi. Proszę o wzorcowe ustawienie pokręteł i przełączników. A na marginesie dodam że koledzy posiadający lepsze (czytaj droższe wykrywacze) wcale nie kopią lepszych fantów. B3 potrafi sponiewierać swego właściciela (czytaj ilość wykopanych dołków i znależionych fantów). Ale dyskryminacji i tak nie potrafię ustaliś. Jaki sygnał daje wykrywacz na dyskryminacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie kilku informacji podanych powyżej.

... Czy ALL używa tej samej elektroniki co Kopińscy?
- Na pewno nie

... 5-7 lat temu. Zdaje się, że Geoscan wówczas jeszcze nie istniał

- Istnieliśmy dużo wcześniej lecz w innej strukturze organizacyjnej nazwa GeoScan doszła kilka lat temu

Pozdrawiam
Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
odnosnie elektronik system ,jeden z moich znajomych zakupil produkt tej firmy ... kompletna hała nie posiada reklamowanych parametrow wożony byl raz do poprawki a wreszcie padł.Chec współpracy ze strony firmy wielka tylko odleglosc od miejsca zamieszkania ok 200km.Wszelkie dojazdy i przesylki mijaly sie z celem super sprzet lezy w szafie w pieknym pokrowcu wyscielanym flanelką w kolorze khaki camouNiech spoczywa w pokoju.Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie