Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata
Sign in to follow this  
Martino

Sztuka okopowa

Recommended Posts

łuska od francuskiego Schneidera-przerobiona na wazonik-z dodanym stalowym kwiatkiem...kwiatek po remoncie,tylko łuski jakoś nie mogę doczyścić na połysk...

nie wiem z jakiej okazji-może na wypadek jakby brakło kwiatków do wazonu to żeby był chociaż 1 na wazonie;)-ktoś miał taką fantazję-wywiercił dziurę w łusce i wsadził tam kwiatek-sporo się przy nim namęczył-składa się z 5 części-łodygi z liściami,3 płatków które wchodzą jeden w drugi i w samym środku pączka=gwintu śruby:)

Napisów zadnych-wybite-a raczej wyciśnięte tylko drzewko,jakiś ptaszek podobny do czapli(ibisa?),coś co wygląda jak kaczka i wielka liteka M....mam takie małe podejrzenie ze ten wazon może byc wazonem z cmentarza(M jak Maryja,a i drzewko bezlistne-takie smutne-ptak=ibis?...tylko kaczka nie pasuje,ale mogła byc dla ozdoby)-sam znam kilka cmentarzy gdzie stoją na grobach mosiężne łuski-np.w okolicach Iłży jest taki 1 gdzie na mogile żołnierskiej z 1939 wiszą przybite połówki nieśmiertelników a w kapliczce wazonami sa 2 łuski od naszych 75tek i 2 od 37mek wypolerowane na błysk)ja oczywiście z takich miejsc nic nie biorę-ale ktoś od kogo to kupiłem mógł z takiego miejsca ściągnąć...

oto ładna popielniczka - ma powypisywane nazwy miast , nie ejst z łuski , narasie jest u kolego ale niedługo bedzie w moich zbiorach :) jeszcze mam potrwel z powpinanymi 2 gapami, kapustą baczkiem 2 guzikami z czapki jednym zwykłym groszkiem , groszkiem z 12,cyferka 2 z pagonu i 2 gwiazdkami z pagonu. Zdjęcia jak zakonserwuje skóre i przeszyje ją... czekam na listonosza z lanolina i moge działać:)

pozdrawiam -=Onyx=-

i jej tyły .
Na dziś wystarczy (graty pochodza z kolekcji kolegi , swoje pstryknę jak mróz zelżeje bo nie chce mi się w zimnej komórce siedzieć).
Pozdrawiam Michał