Skocz do zawartości

moja studniówka jak myślicie ?


wiciu_r

Rekomendowane odpowiedzi

Wiciu jestem pod wrażeniem.
Ja sam planuję budowę ROV czyli zdalnie sterowanego robota podwodnego, ale to na przyszły rok. Jest kilka jezior w Polsce wartych obfotografowania. Problemy techniczne są tu jednak większe i głębokości również.
Co do samych kamer, to polecam przejżeć oferty firm sprzedających urządzenia do telewizji przemysłowej. Niektóre kamery czarno-białe mają zwiększoną czułość i przesunięte widmo w stronę podczerwieni. Jako oświetlenie można wykorzystać promienniki podczerwieni. Są one również oferowane w wersji podwodnej. Jako przykład podam kamerę Tracer TS-506PSC, czułość 0,01 lux, IP68, maksymalne zanurzenie do 30m. Całość chyba za ok 400 PLN. Wszystko praktycznie gotowe. Wpiszcie w wyszukiwarce CCTV" lub telewizja przemysłowa. Jest z czego wybierać.
Ironrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowę musiałem zmienić, teraz jest zrobiona z żeliwnej mufy hydraulicznej średnicy wewnętrznej 50mm, jest lepsza bo cięższa i ma mniej wystających elementów, nie chaczy się. Co do trafień to nieciekawie (części rowerowych i paru wiader nie liczę). Na razie jestem uzależniony od możliwości dojazdu do interesującego miejsca na około 10m bo nie dorobiłem się jeszcze akumulatora i bazuję na samochodowym gnieździe zapalniczki. Fotkę zamieszczę jak wróci do mnie, teraz kumpel kręci się z nią gdzieś nad Drawą.
Faktycznie wszystkie interesujące podzespoły można stosunkowo tanio nabyć na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Jam mam kłopoty z włorzeniem baterii do pilota ;-)

Jeśli chodzi wydobywanie rzeczy z głębokich studni to zawsze można wypompować wodę. Zrobiłem kiedyś taki numer przy pomocy zwykłego wiadra u dzidka na zaciszu. Wydobycie ok 4 m wody z klasycznej cembrowiny zajęło mi ze trzy godziny, ale byłem sam i miałem wtedy 12 lat.


Do poszukiwań na jeziorach polecam echosadę do kompletu z kamerą. Powinna być super zabawa ;-) Echosonda to taki wętkarski sonar. Pokazuje rybki oraz strukturę dna i ewentualnie rzeczy które leżą na dnie. Miałem okazję bawić sie czymś takim na Mazurach bo mój ojciec to zapalony wętkarz. Szczerze mówiąc to parę razy kamara by się nam przydała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie na temat, ale chciałem pogratulować wici stylu relacjii, małośmy się z kumplem nie posikali.
Miła to przerwa w pracy. Sukcesów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie