Skocz do zawartości

Gdzie służyliście w wojsku?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam! ja niestety nie miałem jeszcze możliwości służyć w wojsku,ale służył mój starszy w latach 84-86 jednostka wojskowa 1441 Powidz i jednostka wojskowa 3486 Śrem.
szukam ludzi którzy tam pełnili służbę w tych latach w 8-mej kompanii zaopatrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 687
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Nigdzie nie służyłem, bo wojsko w ogóle mnie nie interesowało. A na V roku studiów zmieniłem _na chwilę_ zdanie i zameldowałem się w WKU Biała Podlaska ale powiedział mi jakiś podporucznik, że już jestem za stary (miałem wtedy 25 lat). I właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Witam!
JW 1954 Czerwone Koszary" Ostróda. Jednostka z wielkim autodromem. Tam zdobyłem prawo jazdy. Szkoła podoficerska młodszych specjalistów wojskowych" oczywiście związana z motoryzacją. Najpierw uczyłem się jeździć potem zostałem instruktorem nauki jazdy. UR6187 - to ZIŁ 6x6, którym powoziłem z kursantami a na dokładkę miałem na stanie Stara chyba o oznaczeniu ŻSH-4 czy coś takiego. Samojezdny dźwig. Moja praca tym pojazdem najczęściej polegała na zbieraniu wraków rozbitych prywatnych samochodów oficerów z Garnizonu ostródzkiego i wrzucaniu ich na wojskowe ciężarówki. Milicja nic do tych wypadków nie miała, tylko żandarmeria. Ci, którzy znają okoliczne poniemieckie drogi, wąskie, kręte i ze starymi baobabami, wiedzą jak zwykle kończą się te wypadki. Czasami miałem kłopot z rozpoznaniem marki rozbitego auta. Umiejętności z zakresu pracy dźwigami samojezdnymi zdobyłem na 3 miesięcznym kursie w Grudziądzu w jednostce, której numeru nie pamiętam. Na koniec kursu odbywał się egzamin państwowy co było bardzo dobre. Ponieważ jestem mniej więcej w wieku węgla i starszy znacznie od dinozaurów to podam, że służbę odbywałem w latach 67-69 :-)Był to już okres lansowania świadomej dyscypliny" czyli skończyła się pruska" dyscyplina. Będąc w wojsku przeżyłem: dwie wojny - siedmiodniową czyli Izrael - Egipt oraz najazd na Czechosłowację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Boer ,zgadza sie,tez przeklinalem to, I czemu rodzice nie przepisali gospodarki na mnie?, w dupe sie dostalo,i teraz sie patrzy na zdjecia i wspomina,,,Kto nie byl w wojsku to D...rocznik zima 93 ,Acchh wyjezdzalo sie z Wrocka a Zamosciu sniegu po pas:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie