Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Gdzie służyliście w wojsku?

Recommended Posts

witam! ja niestety nie miałem jeszcze możliwości służyć w wojsku,ale służył mój starszy w latach 84-86 jednostka wojskowa 1441 Powidz i jednostka wojskowa 3486 Śrem.
szukam ludzi którzy tam pełnili służbę w tych latach w 8-mej kompanii zaopatrzenia.

JW 2488 Maksymilianowo, lato 96-jesień 97 kompania ochrony. Kiedyś wyszliśmy na taktyczne i pokazali nam okopy i transzeje z 39'. Za nic nie moge tam teraz trafic :-/

Nigdzie nie służyłem, bo wojsko w ogóle mnie nie interesowało. A na V roku studiów zmieniłem _na chwilę_ zdanie i zameldowałem się w WKU Biała Podlaska ale powiedział mi jakiś podporucznik, że już jestem za stary (miałem wtedy 25 lat). I właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

zima 97-wiosna 98
jw 5563 9 Ośrodek szkolenia specjalistow łączności
Mrągowo
jw 4499 Miroslawiec 8 Pułk lotnictwa myśliwsko-bombowego
1 kompania łączności pluton KF
Stanowisko-Radiotelegrafista

Niestety nie służyłem w wojsku ale pewnie wielu sie ze mną zgodzie ze wojsko robiło z każdego człowieka a teraz to wiadomo jak jest co jeden to lepszy...

Witam!
JW 1954 Czerwone Koszary" Ostróda. Jednostka z wielkim autodromem. Tam zdobyłem prawo jazdy. Szkoła podoficerska młodszych specjalistów wojskowych" oczywiście związana z motoryzacją. Najpierw uczyłem się jeździć potem zostałem instruktorem nauki jazdy. UR6187 - to ZIŁ 6x6, którym powoziłem z kursantami a na dokładkę miałem na stanie Stara chyba o oznaczeniu ŻSH-4 czy coś takiego. Samojezdny dźwig. Moja praca tym pojazdem najczęściej polegała na zbieraniu wraków rozbitych prywatnych samochodów oficerów z Garnizonu ostródzkiego i wrzucaniu ich na wojskowe ciężarówki. Milicja nic do tych wypadków nie miała, tylko żandarmeria. Ci, którzy znają okoliczne poniemieckie drogi, wąskie, kręte i ze starymi baobabami, wiedzą jak zwykle kończą się te wypadki. Czasami miałem kłopot z rozpoznaniem marki rozbitego auta. Umiejętności z zakresu pracy dźwigami samojezdnymi zdobyłem na 3 miesięcznym kursie w Grudziądzu w jednostce, której numeru nie pamiętam. Na koniec kursu odbywał się egzamin państwowy co było bardzo dobre. Ponieważ jestem mniej więcej w wieku węgla i starszy znacznie od dinozaurów to podam, że służbę odbywałem w latach 67-69 :-)Był to już okres lansowania świadomej dyscypliny" czyli skończyła się pruska" dyscyplina. Będąc w wojsku przeżyłem: dwie wojny - siedmiodniową czyli Izrael - Egipt oraz najazd na Czechosłowację.

Brzeg Dolny unitarka do przysięgi Ostrów Wlkp szkółka kierowców a potem 1Batalion Zabezpieczenia Szkolenia przy WSO Wrocław i powódź w 1997 było git

Ja nie musialem sluzyc :) ominely mnie te przyjemnosci :)
W odroznieniu od mkduch nigdy tego nie zalowalem :)
Po prostu trafily mi sie sprzyjajace okolicznosci :)

nigdzie, kiedys wojsko to była strata czasu choć robili tam np prawo,jazdy na stara wiec sie w zyciu przydało. Czasem żałuje ze nie byłem moze było by co wspominac. a namawial mnie kolega na czerwone berety... :(

Z perspektywy 30 lat po, uważam że nie był to czas stracony choć w trakcie odbywania służby uważałem ją za dopust Boży".

Tak Boer ,zgadza sie,tez przeklinalem to, I czemu rodzice nie przepisali gospodarki na mnie?, w dupe sie dostalo,i teraz sie patrzy na zdjecia i wspomina,,,Kto nie byl w wojsku to D...rocznik zima 93 ,Acchh wyjezdzalo sie z Wrocka a Zamosciu sniegu po pas:):)

pobor 2 pazdziernik 2001r bor osirodek szkolenia podstawowego bor raducz pozniej warszawa na podchorazych i linin pozdrawiam kpr Wojslawa i mjr Szczurowskiego kto wtedy sluzyl moze napisac Szuja