Skocz do zawartości
  • 0

Jaki pistolet?


Jadzia

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i dzięki za tak szerokie zainteresowanie:)
Więc tak, na okładkach jest bez wątpienia TM" w owalu, zarówno przed T jak i po M jest mała rozetka czy też kwiatek, w każdej rozetce są dwie malutkie złączone litery PR" lub RR" - trudno stwierdzić bo jets to na prawde małe.Od Wlther'a mod.9 różni go to karbowanie w tylnej części jest ono skośne a w moim te ząbki":) są idealnie pionowe, i jeszcze jedno ząbki" w Walther'ze są jakby dłuższe od tych w moim, natomiast struktura okładek jest podobna to znaczy składa sie z takich małych rąbów. Okładki mają boki ok. 3cm x na ok. 5,5cm Nie mniej Wlther mod. 9 jest bardzo podobny. Kaliber to po dzisiejszym mierzeniu 6 milimetrów - pistolet jest nie wyczyszczony bo aktualnie mam mature i niestety nie mam czasu aby sie tym zająć. Długość pistoletu to 11cm, wysokość, jeśli można tak powiedzieć, to 8cm. Bezpiecznik jest w ząbki. Tak więc pistolecik mieści sie na dłoni. Pozdrawiam i czekam na kolejne sugestie.
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę podobny do pistoletu WALTHER Model 9 ale coś mi te okładki nie pasują.są na nich jakieś oznaczenia ale niestety nie widzę.Gdyby jakieś zbliżenia byłoby łatwiej:)
I tak całkiem ładna zabawka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie gratuluję, wydaje mi się wręcz na 100 %, że trafiłeś pistolet Mauser WTP mod. II, 1938, cal. 6,35.

Obejrzyj go sobie na tej stronie i porównaj:

http://www.earmi.it/armi/atlas/204.htm


Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie podobny do Walthera, ale wydaje mi się, że Walther miał zawsze na okładkach napisane ze to walther a na moich jest tylko TM"...
No i z tyłu ten mój ma takie coś wystające, a walther nie ma. pozdrawiam
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś wymiary?Bo z tego co widać to zdaje się być taki kieszonkowy:)Kaliber itd. to może coś się uda znaleźć.Szukam i nic.I czy napewno tam jest TM?
pozdrawiam.
kuna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest to któraś z odmian tego II typu Mausera.
Może niemieccy konstruktorzy wykorzystali włoski patent co do bezpiecznika chwytowego...

Mimo drobnych (wręcz kosmetycznych) różnic (okładki, bardziej wyprofilowany tył chwytu), ja stawiam na lekko zmodyfikowaną" wersję Mausera WTP II typu.

W ogóle to na początku myślałem, że ten sugerowany ezpiecznik chwytowy", to po prostu uszczerbione wykończenie całego chwytu.

Wszystko możliwe..a co Wy myślicie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ja również przewertowałem Żuka, ale niewiele mi to pomogło, w każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedzi, jak tylko znajde czas zeby go wyczyścić to wrzuce fotki i napisze czy wyszły jakieś szczegóły.
serdecznie pozdrawiam
Jadzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maser to to chyba nie jest bo przejrzałem całą masę zdjęć i żaden nie pasuje.No i te okładki TM?Możliwe.FN raczej nie bo ich logo było owalne tekie jajko a tu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc looknij na forum www.poszukiwanieskarbow.com/forum
wydaje mi sie ze byla tam dyskusja o podobnym znalezisku,,,,swoja droga znalazlem kiedys podobny niestety strasznie ( niestety gdzies go zapuszkowalem i nie potrafie sobie przypomniec gdzie....)
Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie