Skocz do zawartości

Fotografie C7p


Rekomendowane odpowiedzi

Jotes nie mam z nimi kontaktu,ale temat już jest znany braci modelarskiej.Zdjęcie prawdopodobnie było publikowane w jakimś
piśmie modelarskim.Jak je uzyskam to napewno zamieszczę.Zgadzam się z Tobą co do wschodniego kierunku-tam może czekać nas nie jedna niespodzianka.....Nu alie poliaczki......Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 422
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Witam jestem z zamoscia i moge powiedziec ze to na 100 % jest zdjecie z zamoscia i to znowu njczzesciej fotografowany

ale zdjae mi sie tez ze to wrzesien i z powodu uszkodzenia jeden z nich zostal zsuniety na pobocze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

to zdjęcie jest gdzieś powyżej na stronicy jakiegoś albumu. pozwoliłem je sobie wyciąć powiększyć i wkleić bo chciałbym zapoznać się z waszymi opiniami na temat tej białej(?) flagi z czerwonym (?) krzyżem - czy może to jakieś nietypowe niemieckie znakowanie zdobycznego sprzętu, ale osobiście mi to nie pasuje bo po co mieliby się bawić we flagi skoro wygodniej umazać krzyż farbą na burcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie raczej oznaczenie czerwonego krzyża. Kto i z jakich powodów umieścił je na ciągniku, pewnie nigdy się nie dowiemy. Można snuć domysły o transporcie rannych (ale z moździerzem?), improwizowanym punkcie opatrunkowym czy po prostu ezpieczniejszym" poddaniu kolumny.
Może ktoś trafi kiedyś jakiś ślad w relacjach? Nie szukałem specjalnie, ale na podstawie informacji pojawiających się w artykułach o moździerzach 220mm mam wrażenie, że to ciągle iała plama" w historii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie