APMED Napisano 4 Czerwiec Napisano 4 Czerwiec Przypomina mi to bardzo mały zapalnik. Ma oznaczenia "251", "1532" i "axx". Ma śrubkę na płaski śrubokręt, być może do ustawienia jakiejś zwłoki?
0 vis1939 Napisano 4 Czerwiec Napisano 4 Czerwiec https://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_MG_131
0 hipolit-O4 Napisano 4 Czerwiec Napisano 4 Czerwiec Do montażu zabezpieczenia aby pocisk nie eksplodował w lufie. Siła odśrodkowa wirującego pocisku odrzucała zabezpieczenie przed iglicą.
0 APMED Napisano 4 Czerwiec Autor Napisano 4 Czerwiec 1 minutę temu, hipolit-O4 napisał: Do montażu zabezpieczenia aby pocisk nie eksplodował w lufie. Siła odśrodkowa wirującego pocisku odrzucała zabezpieczenie przed iglicą. A to bardzo ciekawe!
0 vis1939 Napisano 4 Czerwiec Napisano 4 Czerwiec 47 minut temu, hipolit-O4 napisał: aby pocisk nie eksplodował w lufie Ogólnie było to jedyne zabezpieczenie do chwili strzału, bez tego transport i ładowanie amunicji to byłby sport ekstremalny.
0 hipolit-O4 Napisano 14 Czerwiec Napisano 14 Czerwiec Większe kalibry były transportowane bez zapalników. Pociski zaopatrywano w zapalniki z reguły na stanowiskach artyleryjskich. Często dowodzący działonem komendę o typie pocisku i zapalnika wydawał tuż przed załadowaniem działa.
Pytanie
APMED
Przypomina mi to bardzo mały zapalnik.
Ma oznaczenia "251", "1532" i "axx".
Ma śrubkę na płaski śrubokręt, być może do ustawienia jakiejś zwłoki?
5 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się