LeszekS Napisano 18 Czerwiec 2023 Napisano 18 Czerwiec 2023 Czy coś więcej można się dowiedzieć o tym zdjęciu - karabin nie wygląda na Mosina.
pawel_breslau Napisano 19 Czerwiec 2023 Napisano 19 Czerwiec 2023 Moim zdaniem to jednak Mosin. Charakterystyczna nakładka z dwoma bączkami.
LeszekS Napisano 19 Czerwiec 2023 Autor Napisano 19 Czerwiec 2023 Na innym forum broń kojarzy się komuś jako Mosin wz.44. Natomiast formacja( jednostka) ? Może podchorążowie którzy mieli koszary na Woli Justowskiej (też sugestia z forum o starym Krakowie).
honker Napisano 22 Czerwiec 2023 Napisano 22 Czerwiec 2023 Cześć Panowie weźcie też pod uwagę junaków ze SP bo było ich bardzo dużo=szczególnie latem. Mój ojciec przepracował tam 3 letnie miesiące przy budowie kanalizacji i wspominał że oprócz pracy mieli też dużo zajęć strzeleckich a z najlepszego mosina kadra polowała na zające. pozd Marek
Pytanie
LeszekS
Czy coś więcej można się dowiedzieć o tym zdjęciu - karabin nie wygląda na Mosina.
3 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.