Jump to content

Recommended Posts

Czy technologia którą opisywał Czeluść tutaj jest dostępna:

Erich Koch - Historia najnowsza czyli zakręty historii po wojnie - Forum Odkrywcy (odkrywca.pl)

Erich Koch cz. 2 - Historia najnowsza czyli zakręty historii po wojnie - Forum Odkrywcy (odkrywca.pl)

Czy Erich Koch miał bieżące informacje co tam się dzieje? Jak zginęła jego siostrzenica Ruth Hausmann Sattler? Podobno ktoś ją zamordował pozorując wypadek. Czy ktoś z was posiada skany jego testamentu? Andrzej Madejczyk "Lakar" miał powiązania z Erichem Kochem. Bursztynowy szpieg. Stary nazista i tajemnica Bursztynowej Komnaty – Magazyn WP

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Otrzymałem informację o zdobyciu testamentu Ericha Kocha przez IPN (Instytut Pamięci Narodowej). Testament ten jest krótką historią jego działalności w hitlerowskich Niemczech, napisaną dla rodziny w polskim więzieniu w 1967 roku. Erich Koch był gauleiterem Prus Wschodnich w nazistowskich Niemczech. Po II wojnie światowej został skazany na karę śmierci w Polsce, jednakże wyroku tego nigdy nie wykonano, a zmarł w więzieniu w Barczewie w 1986 roku.

Dokument składa się z dziewięciu luźnych, dwustronnie zapisanych kart formatu A4, napisanych pismem odręcznym w języku niemieckim. Testament nosi ślady późniejszych poprawek redakcyjnych w postaci dopisków, podkreśleń oraz zmian pierwotnych zapisów. Z uwagi na zniszczenia wynikające z upływu czasu, dokument wymaga zabiegów konserwatorskich.

Warto zaznaczyć, że w testamencie Kocha nie ma informacji na temat legendarnej Bursztynowej Komnaty, sali wyłożonej sześcioma tonami pięknie obrobionego bursztynu, którą w 1716 roku król Prus Fryderyk Wilhelm I podarował rosyjskiemu carowi Piotrowi I. Służby bezpieczeństwa i KGB podejrzewały, że Koch mógł posiadać informacje na temat jej ukrycia, jednakże dokumentacja bezpieki nie zawiera nic na ten temat, co potwierdza brak informacji na temat Bursztynowej Komnaty w testamencie Kocha.

Według IPN, Koch sporządził testament prawdopodobnie w szpitalu więziennym w Łodzi, tuż przed operacją, której miał być poddany. Tym samym, niemiecki zbrodniarz wojenny obawiając się swojej śmierci, postanowił spisać swoją ostatnią wolę. Oczywiście, z uwagi na specyfikę dokumentu, jego treść będzie wymagała szczegółowej analizy i poddania krytycznej ocenie naukowej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information