Skocz do zawartości

Elektroliza, pytania.


Szymonjhsjasbdhs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam jutro wykonać elektrolize, mam 2 pytania.

Czy do elektrolizy, nada się prostownik automatyczny? 

Czy do wykonania tego zabiegu, musi być kret w granulkach? Mam tylko w żelu, a w sklepach nigdzie nie znalazłem standardowego, ewentualnie zamiast tego nada się sól ? 

Edytowane przez Szymonjhsjasbdhs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Cyrograf15 napisał:

Sól może być. Tyle że trudno oczyścić przedmiot z soli i powstaje korozja wtórna.

Trzeba wygotować ze trzy razy i żadnej korozji nie ma - przynajmniej u mnie nie ma po latach.Bardziej to zależy czym "naszedł" klamot przez dziesięciolecia w glebie, niż przez parę godzin w misce z słoną wodą.

Sól robi najlepszy elektrolit, soda przy niej jest mizernie efektywna, a takiego żrącego syfu jak NaOH nawet nie brałem nigdy pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Szymonjhsjasbdhs napisał:

Witam, zamierzam jutro wykonać elektrolize, mam 2 pytania.

Czy do elektrolizy, nada się prostownik automatyczny? 

Czy do wykonania tego zabiegu, musi być kret w granulkach? Mam tylko w żelu, a w sklepach nigdzie nie znalazłem standardowego, ewentualnie zamiast tego nada się sól ? 

Taki który sam sobie dobiera moc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , już sobie poradziłem, mam taki z bezpiecznikiem i napięciem regulowanym, odp ilość kreta w granulkach poszła, wszystko podpiąłem i ustawiłem na 12V 

Wykonuję cały zabieg na rurze, która była wyczyszczona mechanicznie, lecz był jednak cała w rdzy , po 2h widzę już duże efekty, fajna sprawa z tą elektroliza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, od 4 do 11 proces trwał. 

Jestem zadowolony, jak na 1 raz :P

Lecz czuje pewny niedosyt, ponieważ rura została wyczyszczona z rdzy na zewnątrz a w wewnątrz niestety nie widze jakiegoś dobrego efektu. 

nie wiem, może do wnętrza wprowadzic miedziany drut i podpiąć pod elektrodę? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że nie będę kombinował, a rurę wewnątrz oczyszcze z rdzy mechaniczne, zwłaszcza że nie jest tam tego dużo... W sobotę powtórzę proces od nowa, bo jeszcze gdzie nie gdzieś ogniska rdzy występują... a teraz jeszcze co do konserwacji, czy to się nadaje?https://allegro.pl/oferta/olej-parafinowy-czysty-ciekla-parafina-1l-10083199372

Pewna osoba x od której mam garnki twierdzi że moczy w kwasie szczawiowym i konserwuje parafina, tylko nie wiem czy to jest ta.. a sposób najwidoczniej dobry , bo po 5msc nie widzę na fanatach żadnej rdzy, może ktoś słyszał o konserwacji tym czymś ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczaw to syf i od biedy można go zastosować tylko do ratowania farby na jakimś badziewiu, a owym olejem parafinowym to se można stopy przesmarować. Najlepsza jest żywica Paraloid B44(lub b72)rozpuszczona w toluenie.Po elektrolizie trzeba zabezpieczyć najpierw metal taniną, inaczej szkoda dalszej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie