Skocz do zawartości

Stara moneta


sławek1968

Rekomendowane odpowiedzi

On 13.01.2022 o 10:21, Tyr napisał:

Parthian Empire coin

Bardziej precyzyjne będzie hasło:

Kingdom of Elymais

 

Negatyw Twego zdjęcia lepiej ukazuje cechy wspólne

rus1v.jpg.6d03ed9b5fac88a7651c1758f3459675.jpg

I przykładowa, dla pokazania elementów wspólnych tj. brodatego popiersia, księżyca oraz kotwicy (te widły), tetradrachma Orodesa I.

rus1.thumb.jpg.65f030a69f4a44fba011518931bbb164.jpg

Edytowane przez Carolus
  • Super 1
  • Tak trzymać 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sławek1968 napisał:

jakiego okresu może być ta moneta

nawet nie pokusiłeś się użyć informacji jakie dostałeś aby samodzielnie poszperać...

Królestwo Elymais to  okres pomiędzy 2 wiek p.n.e. a 3 wiek n.e. I to jest, jak na razie szerokie szacowanie.

 

3 hours ago, sławek1968 napisał:

moneta ona jest żółta a z jakiegiego stopu

brąz

 

zmierz jeszcze średnicę monety

Edytowane przez Carolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje z informację ale zadanie domowe odrobiłem szukałem i znalazłem podobną monete ale nie  jestem pewny czy  to Orodes I 

średnica \monety o 2,8 cm i waga 12 gramm

zrobiłem próbe kwasem i nie jest to złoto ale ma piękny żółty kolor

z jakieg stopu bili wtedy monety

i co zachodzi na zielono bo na drugiej stronie jest dużo zielonego zabarwienia jak to wyczyścić 

dziękuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając nieco w necie znalazłem monetę, która może być Twoją. Ponownie posłużę się negatywem, tym razem drugiej strony.

rus2v.jpg.f80b6e72335670ee02a72d9250c934dc.jpg

U szczytu monety widoczne częściowe liternictwo. Na początku czytałem to jako "CAE(S). Póki nie znalazłem tej monety.

 

Thttps://www.coinarchives.com/7c744cb13de648ed7869c003237337d6/img/bruun/2151/image05017.jpg

Twoja moneta jest mocno zużyta, nie ta waga, ale można się dopatrzyć również elementów postaci (nos, nakrycie głowy). Kto wie, może jednak to ta...

https://www.coinarchives.com/a/lotviewer.php?LotID=1959303&AucID=4627&Lot=5017&Val=fb9c26bdb6f0448129f22d4ec60811e3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiają od dawna -pecunia non olet. Lecz na dzień dzisiejszy nie poczuwam się do tytułu "expert". A jest tu na tym forum i w tym dziale wielu, którzy bardziej na ten tytuł zasługują. Ja jedynie czasem coś wiem, coś dostrzegam. Wystarczy zerknąć w inne monetarne wątki. Tak jak w przypadku tej monety gdzie napisałem finalnie "może być". Bowiem dostrzegam też nieścisłości (podejście ostrożnościowe).

A kompletnie odrębną kwestią jest rozpoznanie fals czy oryginał.

Rekapitulując:

1. chętnie zobaczę detale pomysłu o współpracy, czy to tu dla tych wspomnianych przeze mnie prawdziwych expertów lub na priv,

2. proponuję nadal umieszczać tutaj swoje zagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem...

"These brass replicas of Ottoman gold and silver coins are intended for jewellery purposes. They are often found holed, and would have been intended to form part of a dancer's costume"...

 

Edytowane przez Tyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie