Skocz do zawartości

Manierka wz.31 KOREK


Szymon1939

Rekomendowane odpowiedzi

!Witam odkrywców!

Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem manierki wz31 tylko jest jeden mały problem, którym jest konserwacja korka oraz manierki od środka (czyli w sumie dwa małe problemy).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Ps: korek jest suchy. 

20211203_171212.jpg

20211203_170952.jpg

Edytowane przez Szymon1939
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej do manierki cortaninu czy innej taniny, wymieszaj żeby rozlało się po ściankach.Jak wyschnie to szczota do butelek i przetrzeć pod bieżącą wodą i suszenie suszarką.Potem przesmarować jakimś olejem do broni lub lakierem b44.Stare dobre metody i odwracalne, nie ma co cudować.

Co do ogryzka korka, to jak w przypadku rozpadającego się drewna - b72 lub b44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, vis1939 napisał:

Nalej do manierki cortaninu czy innej taniny, wymieszaj żeby rozlało się po ściankach.Jak wyschnie to szczota do butelek i przetrzeć pod bieżącą wodą i suszenie suszarką.Potem przesmarować jakimś olejem do broni lub lakierem b44.Stare dobre metody i odwracalne, nie ma co cudować.

Co do ogryzka korka, to jak w przypadku rozpadającego się drewna - b72 lub b44

https://swiatmodeli.eu/pl/p/Zywica-PARALOID-B72-15-roztwor/5020

A taki gotowy paraloid będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czyściłem gruszkę do Panzerfausta, pustą i bezpieczną, do środka włożyłem elektrodę dodatnią i potraktowałem elektrolizą. Potem trochę kreatywności ze szczotkami stalowymi i doczyściłem tak, że ani gram syfu nie został. Potem tanina, paraloid i gotowe. Jeśli manierka jest tylko ze stali (to zupełnie nie moja bajka) to włóż plusa do środka i tak wyczyść. Tylko zaizoluj go w miejscach styku, bo zasilacz spalisz. Szczotkę taką używałem, do tego trochę trytytek, jakiś pałąk i da się nawet faustynę zrobić, a gwarantuję, że dużo bardziej uciążliwa niż manierka. Takie szczotki najtaniej są na aliexpress jakbyś chciał kupować. W Polsce straszne zdzierstwo.

 

Mam jeszcze do czyszczenia butlę tlenową luftwaffe, ciekaw jestem czy tam też się szczota na pałąku sprawdzi :)

 

A jeśli nie tylko ze stali to rób jak vis mówi. Jak Ci się nie chce bawić w takie coś co opisałem to też. 

Amazon Zestaw ręczników 6PC szczotka druciana do fasad mała szczoteczka do  zębów (Type) uchwyt z tworzywa sztucznego - Ceneo.pl

Edytowane przez Julekcezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Julekcezar napisał:

Jeśli manierka jest tylko ze stali

Stal cynowana.Powłoki cyny elektro nie ruszy, ale cioranie szczotą jej nie pomoże.

8 godzin temu, Julekcezar napisał:

Takie szczotki najtaniej są na aliexpress jakbyś chciał kupować. W Polsce straszne zdzierstwo.

Używałem takich, ale jakość iście chinska i po chwili się druty rozłażą na wszystkie strony.Przerzuciłem się na takie i znacznie trwalsze:

 

 

vghj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vis1939 napisał:

Stal cynowana.Powłoki cyny elektro nie ruszy, ale cioranie szczotą jej nie pomoże.

Używałem takich, ale jakość iście chinska i po chwili się druty rozłażą na wszystkie strony.Przerzuciłem się na takie i znacznie trwalsze:

 

 

vghj.jpg

Skoro cynowana to tylko stabilizacja taniną, jak pisałeś.

 

Jakość chińska, ale cena bardzo przystępna. Ja kupuję po 50 sztuk i jadę aż się zużyje. Potem wyrzucam i biorę nową. Z uwagi na dużą ilość gratów, które mam do czyszczenia i studencki budżet tak wychodzi najbardziej ekonomicznie. A bardzo grube graty z twardej stali (np czuby ppanc) jadę szczotą na wiertarce z grubsza, a potem tylko wykańczam tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie