Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 września 2004 r. Szkoła nr 1 w Biesłanie powitała dzieci po wakacyjnej przerwie. Dało się wyczuć nerwy i podekscytowanie, gdy tłum 1128 rodziców, nauczycieli i uczniów ustawił się na dziedzińcu o dziewiątej rano, by rozpocząć nowy rok szkolny. 334 osoby nie wyszły stamtąd żywe, a kolejnych 700 zostało rannych.

[...]

Polecam "Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad" Pawał Semmlera.

0209a621-e3ad-4c36-9717-a95ae6c26464.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

balans- może jednak przeczytaj książkę, którą przywołałem...
Proszę...

Poproszę o streszczenie w kilku krótkich, żołnierskich zdaniach, bo czytać jak na razie nie zamierzam. Ale może mnie przekonasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans- skoro wierzysz, że i Biesłan, i wiele innych zamachów "terrorystycznych", w które mieszkańcy Kaukazu byli zaangażowani, to do czego mam cię przekonać?
Żyj nadal w takim przekonaniu, a będę zmuszony przyznać czy Tyr'owi czy podobnym rację...

A skoro słowo drukowane do ciebie nie przemawia, może idź po najmniejszej linii oporu i w internetach poczytaj o Teatrze Dubrowka, Buddinowsku, Kaspijsku i kilku innych. Kto-kiedy-dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Czlowieksniegu napisał:

A skoro słowo drukowane do ciebie nie przemawia, może idź po najmniejszej linii oporu i w internetach poczytaj o Teatrze Dubrowka, Buddinowsku, Kaspijsku i kilku innych. Kto-kiedy-dlaczego...

Kiedy ja doskonale zdaję sobie sprawę, że to Putin osobiści się zamachnął.

W słowo drukowane też święcie wierzę i dlatego z wypiekami na twarzy oczekuję na opublikowanie w druku Raportu Macierewicza.

Tylko w to co na płotach wypisują, to trochę mniej wierzę, bo kiedyś na płocie pisało DUPA, więc chciałem pogłaskać i wbiłem sobie drzazgę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

balans- może jednak przeczytaj książkę, którą przywołałem...
Proszę...

Z ciekawości klikłem na notkę o autorze. No i okazało się, że gościu jest skrajnie proupaiński i antyrosyjski. Tak, że lekturę tego "dzieła" sobie jednak odpuszczę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

Balans...

Musisz się zdecydować:

"Kiedy ja doskonale zdaję sobie sprawę, że to Putin osobiści się zamachnął. "

vs

"No i okazało się, że gościu jest skrajnie proupaiński i antyrosyjski. Tak, że lekturę tego "dzieła" sobie jednak odpuszczę... "

To, że to Putin się zamachnął, to oficjalna wersja naszej polityki wschodniej  w stosunku do Rosji i aby było śmieszniej to zarówno obecnie rządzących, jak i tej wyjątkowo głupiej opozycji. Jest to efekt polityki historycznej opartej na rusofobi, która jest mieszaniną: mesjanizmu, megalomani, kompleksów, pseudo mocarstwowości i tzw. giedroycizmu.

A do dawnych Ukraińców, a od 2014 roku Neobanderowców mam, mówiąc delikatnie, stosunek dość chłodny. Do dzisiaj nie przeprosili nas za ludobójstwo na Wołyniu czy w Małopolsce Wschodniej i nie dopuszczają obecnie do ekshumacji dołów śmierci z pomordowanymi wyjątkowo okrutnie Polakami, ale za to koniecznie chcą nas wciągnąć w wojnę z Rosją, co zresztą naszym przygłupom wyraźnie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans

"Tak, że lekturę tego "dzieła" sobie jednak odpuszczę... "

widać, po

"To, że to Putin się zamachnął, to oficjalna wersja naszej polityki wschodniej...."

choć powinieneś przeczytać, jak widać po powyższym.

 

Z ciekawości, bo burdel wszędzie robisz- czy ten wątek ma coś wspólnego z Ukrainą, że wciąż o niej próbujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czlowieksniegu napisał:

Z ciekawości, bo burdel wszędzie robisz- czy ten wątek ma coś wspólnego z Ukrainą, że wciąż o niej próbujesz?

Nie wiem czy "burdel wszędzie robię"? To kwestia dyskusyjna. A UPAina z kultem bandytów takich jak Bandera, Szuchewycz, OUN, UPA czy SS Galizien to dzisiaj u nich państwowy kult w tym Banderlandzie. Oczywiście mają do tego prawo, bo są u siebie, tyle tylko, że w ten sposób plują nam w twarz, a nasze przygłupy twierdzą, że to deszcz pada. A co to ma wspólnego z UPAiną? Ano to, że zapodany przez Ciebie autor dokonał również "dzieła" na temat Krymu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czlowieksniegu napisał:

balans...

Ja rozumiem, że roi ci się, że kolejna rocznica tragedii w Biesłanie ma związek z Ukrainą, ale zaufaj mi... roi ci się.
To, że wszystkie byłe Republiki są nadal w orbicie zainteresowania Kremla, nijak ma się do twoich fobii i bałaganiarstwa.

 

Kiedy to nie ja, to zapodany przez ciebie autor, który popełnił to "dzieło" ma bardzo silne związki z ukraińskimi organizacjami w naszym kraju. A to, że UPAina [od 2014 roku, kiedy to wprowadzono tam państwowy kult bandytów z UPA] chce nas wmanewrować w wojnę z Rosją i nasze przygłupy w to wchodzą, bo widocznie liczą na to, że w razie W nawieją samolotami VIP i utworzą "Rząd na emigracji", to taki Polish folklor jest, do którego się już przyzwyczaiłem...

A co do byłych republik ZSRR, to za wyjątkiem Bałtów przyjętych do UE i wspieranych przez Niemcy i Skandynawów, to wszystkie, które zerwały z Rosją i obrały kurs na Zachód, marnie na tym wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Czlowieksniegu napisał:

Choć nalegam, abyś, jeśli już musisz, coś o tym, jak bardzo FSB i podobne maczało palce w wymienionych zamachach terrorystycznych....

A niby skąd autor posiadł tajemną wiedzę o FSB? Może SBU mu ją przekazało?

To już bardziej wiarygodnie wypadają ci z za oceanu, którzy twierdzą, że atak na WTC i Pentagon zorganizowała CIA. W co zresztą też nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

balans- ale tobie na serio nie wstyd, że takie rzeczy wypisujesz, robiąc z siebie błazna?

 

To ja poproszę o zapodanie argumentów i dowodów, najlepiej tak w kilku punktach -  gdzie ja za przeproszeniem "robię z siebie błazna"? Tylko proszę o konkrety, bo ja za stary wróbel jestem, aby się nabrać na końskie g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans...

Ale po co od razu w punktach?
Wystarczy, że krytykujesz książkę, której nie planujesz czytać, bo ci się poglądy autora nie podobają. O zawartości merytorycznej książki wiesz mniej niż nic, ale z góry zakładasz, że nie może tam być dowodów na udział rosyjskich służb w przywołanych zamachach..
I to w sytuacji, gdy niemal oficjalnie wiadomo, że zamachy terrorystyczne, tak jak w Riazaniu wobec Dagestanu, były baaaaaaaardzo na rękę Putinowi. Inaczej miałby pewien problem, aby uzasadnić II Wojnę Czeczeńską... Na wszelki wypadek, gdyby działania separatystów ( vide Emirat Kaukaski ) i rozkład wewnętrzny Czeczeńskiej Republiki Wewnętrznej było zbyt małym argumentem na wysłanie wojsk do Dagestanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czlowieksniegu napisał:

balans...

Ale po co od razu w punktach?

Najpierw zarzuciłeś mi, że [cyt.] "robię z siebie błazna", a gdy poprosiłem o konkrety gdzie i dlaczego, to teraz rakiem się wycofujesz. Nieładnie!

A ja się tylko pytam - skąd ktoś mieszkający i piszący w Polsce posiadł taką "wiedzę" na temat tajnych operacji FSB? Pomińmy przy tym jego zaangażowanie w środowisku związanym z Akcją "Wisła". No skąd posiadł taka wiedzę???  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie