Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !

To mój pierwszy post dziś założyłem konto.

Moje pytanie brzmi czy ktoś z was posiada papierosy z okresu 2 rp?

Ja w swojej kolekcji mam koło 10 różnych paczek (tyle się udało kupić przez 3 lata odkąd zacząłem swoją przygodę ze zbieraniem)

Wstawiam zdjęcia kolekcji 100 papierosów z 39 roku oraz egipskich specjalnych z połowy lat 20.

Pozdrawiam!

20210224_205816.jpg

20210224_205843.jpg

20210313_120145.jpg

20210313_120159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym stanie zachowania robią wrażenia,jak się uchowały ? kiedyś miałem w ręku odnaleziony gdzieś na strychu  karton pudełek Sportów  /tekturowe pudełko z wizerunkiem dyskobola/ z akcyzami Generalnej Guberni  były wilgotne i zapleśniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, abcd napisał:

W tym stanie zachowania robią wrażenia,jak się uchowały ? kiedyś miałem w ręku odnaleziony gdzieś na strychu  karton pudełek Sportów  /tekturowe pudełko z wizerunkiem dyskobola/ z akcyzami Generalnej Guberni  były wilgotne i zapleśniałe.

Niestety mogę tylko przypuszczać...

Papierosy zostały kupione od Niemca który miał kolekcje papierosów z całego świata...

On to kupił od jakiegoś innego Niemca skąd to się tam znalazło? Ciężko powiedzieć...

W każdym razie te opakowanie egipskich specjalnych to naprawdę unikat na skalę światową.

Z tego co wiem jest tylko jedna paczka zachowana pełna i jest ona u mnie :)

Nie widziałem nawet pustego pudełka (Jest sporo puszek pustych ale to jest jeszcxe wersja pudełkowa przed wprowadzenie puszek na te najlepsze/najdroższe rodzaje papierosów)

Ciekawostka że te papierosy kosztowały w tamtym okresie uwaga 4 zł za paczkę!

Nie każdy mógł sobie pozwolić na taki luksus...

kolekcje (niestety nie pełna ale i tak w takim stanie z zawartością i papierami jest to jedyny egzemplarz zachowany) została zakupiona we Włoszech od znajomego kolekcjonera też ciężko powiedzieć jak się tam znalezła.

Z ciekawostki dodam że takie paczkiz lat 20 początek 30 w takim stanie to wydatek rzędu 5 6 tysięcy!!

Mysle ze będę wrzucał co jakiś czas ciekawe paczki z mojej kolekcji bo mam tego od groma :)

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, bjar_1 napisał:

Ja kiedyś miałem taką "cegłę" na 100 szt. Haudegenów, ale wyjaraliśmy wszystkie z kolegami.

Produkcja generalnej guberni ?

Jeśli tak to szkoda bo okupacyjne papierosy też są w cenie mocno...

Nie tak jak nasze przedwojenne ale jednak też myślę ciekawe paczki to nawet można do 1000 zł zarobić;)

Posiadam jedna paczkę papierosów klub z okupacji oraz tytoń fajkowy.

Są to super przedmioty historyczne i robią wrażenie na oglądających jak widzą że na górze pisze po niemiecku a dopiero pod spodem po polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie