Skocz do zawartości

Wojenne losy stryja Józefa?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję danych o moim stryju Józefie Zglec synu Pawła, urodzonego w Ślubowie pow. Wyszkowski. Wyszedł ze służby wojskowej na wiosnę 1939 r. Zmobilizowany został w sierpniu lub na początku września tegoż roku, na Bemowo w Warszawie. Walczył w Kampanii Wrześniowej i prawdopodobnie poległ. Nie mam żadnych wiadomości gdzie spoczywa. Przejrzałem różne źródła które były w moim zasięgu. Może ktoś spotkał jego nazwisko gdzieś w archiwach, lub zna osobę o podobnych warunkach mobilizacji, a może szlak bojowy zmobilizowanych na Bemowie.Bardzo proszę o wiadomość. Za co serdecznie dziękuję. K. Zglec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  "Księdze Pochowanych Żołnierzy Polskich Poległych w II WŚ- tom I Żołnierze Września", Pruszków 1993. niestety nie występuje.

Sprawdzę jeszcze na listach pochowanych na warszawskich Powązkach Wojskowych, bowiem jednostka do której został zmobilizowany pozostała i wzięła udział w obronie miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Tak sprawdzałem kilka lat temu, bez skutku. Teraz napisałem ponownie. Sprawdzałem w Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu, W Genewie w Międzynarodowym PCK, oraz w Miedzynarodowym Biurze Poszukiwań Zaginionych. Pozostała mi do sprawdzenia strona wschodnia, lecz brakuje mi adresów kontaktowych. Pozdrawiam. Kazimierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość odtworzenia szlaku bojowego żolnierzy zmobilizowanych na Bemowie w sierpniu 1939 roku. Bardzo proszę o wskazanie źródeł opisujących ten szlak bojowy. Dziękuję. Kazimierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie