Skocz do zawartości
  • 0

Jaki to mundur?


Griszo79

Pytanie

Dzień dobry, 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc przy identyfikacji munduru. Może ktoś z Państwa wie lub ma swoje przypuszczenia  jaki to mundur, z jakich lat, a może uda się ustalić stopień wojskowy lub nawet personalia mężczyzny? Zdjęcie jest fragmentem znalezionej grupowej fotografii ślubnej  wykonanej w zimowej scenerii, o której nic nie wiadomo. Będę wdzięczny za pomoc. 

wojskowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą to być pierwsze lata XX w.
Znalazłem w necie grupową fotografię tych wojaków datowaną na rok. 1900. Prawdopodobnie uczestnik wesela znajduje się na niej (4 od lewej, w 1 rzędzie).
Obok wojskowego (jest postacią charakterystyczną na zdjęciu i od niego zacząłem poszukiwania, być może jest np. bratem panny młodej?)  zajmuje mnie cała społeczność weselna z młodą parą na czele. Kiedy i w jakiej miejscowości odbywała się uroczystość. Wstępny ślad - choć niczym niepotwierdzony - wskazuje na okolice (dzisiejszej) Jeleniej Góry.    

German; 13th Königs Ulanen Regiment(`1st Hannover), reservists in Full Dress c_1900.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie