Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Maxior1337

Widelec - godło III Rzeszy

Question

Witam, 

Posiadam stary widelec z godłem III Rzeszy. Chciałbym się dowiedzieć, czy ma on jakąkolwiek wartość w Polsce czy na zachodzie?

Z góry dziękuję za pomoc

 

116685288_207854457296790_5050505181086501011_n.jpg

115804773_380488036256058_1618764550999774702_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Pewnie sobie w paincie ten obrazek zrobił,  żeby taniej kupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
Posted (edited)
17 minut temu, Sedco Express napisał:

I nie ma się co dziwić, bo polskie prawo, mówi wyraźnie, że:

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Publiczne propagowanie faszyzmu, nawoływanie do nienawiści (art. 256).

Edited by Salieri16000

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
6 godzin temu, Salieri16000 napisał:

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

Czyli czysto teoretycznie jeżeli sprzedam kolekcjonerowi to nie popełniam tego przestępstwa. Tak to rozumiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
Posted (edited)
54 minuty temu, Maxior1337 napisał:

Czyli czysto teoretycznie jeżeli sprzedam kolekcjonerowi to nie popełniam tego przestępstwa. Tak to rozumiem

Chodzi tu o handel- i nie ma znaczenia komu sprzedajesz- łamiesz prawo wprowadzając do obrotu przedmiot noszący cechy zakazane. Jak zapewne wiesz, w Polsce prawo jest chore- możesz kolekcjonować, ale nie możesz tym handlować, tak samo jak możesz posiadać wykrywacz, ale bez zezwolenia nie możesz z nim chodzić- nawet na własnej działce, wymagane jest zezwolenie konserwatora zabytków.

Nie twierdzę, że sąd wyda wyrok pozbawiający Cię wolności za sprzedaż widelca, ale może się to skończyć wysoką grzywną, bo przecież skądś muszą być pieniądze na 500+...

Edited by Salieri16000

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

A taki był fajny wątunio.... 

Przyjdzie jeden z drugim i 

Sasza spiźdźił patefon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  



×
×
  • Create New...

Important Information