Jump to content

Wrak nieznanego okrętu odkryty w Zatoce Gdańskiej. "Nie ma go w bazie zatopionych statków"


Recommended Posts

Naukowcy Instytutu Oceanologii im. P.P. Szyrszowa Rosyjskiej Akademii Nauk odkryli u wybrzeży Obwodu Kaliningradzkiego w rejonie Zatoki Gdańskiej nieznany okręt wojskowy - podaje agencja Interfax. Wszystko wskazuje na to, że to wojskowa barka niemieckiej marynarki wojennej, pochodząca z okresu II wojny światowej.

Do odkrycia nieznanego okrętu doszło podczas wyprawy statku badawczego Akademik Nikołaj Strachow - podaje agencja Interfax. U wybrzeży Obwodu Kaliningradzkiego, w rejonie Zatoki Gdańskiej odkryto nieznany okręt wojskowy, którego nie ma w bazie zatopionych statków.

Według szefa wyprawy Dmitrija Dorochowa, ze wstępnych ustaleń wynika, iż jest to wojskowa barka z własnym napędem, która w czasie II wojny światowej należała do niemieckiej marynarki wojennej. Tego typu okręty dysponowały m.in. działem przeciwlotniczym i były wykorzystywane pod koniec wojny do ewakuacji niemieckich wojsk.

Dorochow twierdzi także, że w sowieckich archiwach nie ma danych o zatopieniu w tym rejonie niemieckiej barki. - Wiadomo, że działało tu brytyjskie lotnictwo. Być może to brytyjscy piloci zatopili ten mały statek - mówi.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26141203,wrak-nieznanego-okretu-odkryty-w-zatoce-gdanskiej-nie-ma-go.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information