Jump to content

Wrak nieznanego okrętu odkryty w Zatoce Gdańskiej. "Nie ma go w bazie zatopionych statków"


Recommended Posts

Naukowcy Instytutu Oceanologii im. P.P. Szyrszowa Rosyjskiej Akademii Nauk odkryli u wybrzeży Obwodu Kaliningradzkiego w rejonie Zatoki Gdańskiej nieznany okręt wojskowy - podaje agencja Interfax. Wszystko wskazuje na to, że to wojskowa barka niemieckiej marynarki wojennej, pochodząca z okresu II wojny światowej.

Do odkrycia nieznanego okrętu doszło podczas wyprawy statku badawczego Akademik Nikołaj Strachow - podaje agencja Interfax. U wybrzeży Obwodu Kaliningradzkiego, w rejonie Zatoki Gdańskiej odkryto nieznany okręt wojskowy, którego nie ma w bazie zatopionych statków.

Według szefa wyprawy Dmitrija Dorochowa, ze wstępnych ustaleń wynika, iż jest to wojskowa barka z własnym napędem, która w czasie II wojny światowej należała do niemieckiej marynarki wojennej. Tego typu okręty dysponowały m.in. działem przeciwlotniczym i były wykorzystywane pod koniec wojny do ewakuacji niemieckich wojsk.

Dorochow twierdzi także, że w sowieckich archiwach nie ma danych o zatopieniu w tym rejonie niemieckiej barki. - Wiadomo, że działało tu brytyjskie lotnictwo. Być może to brytyjscy piloci zatopili ten mały statek - mówi.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26141203,wrak-nieznanego-okretu-odkryty-w-zatoce-gdanskiej-nie-ma-go.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information