Jump to content

Recommended Posts

Chcę zakupić pierwszy wykrywacz. Moim  głównym celem będą głównie zbiorniki ze słoną i słodką wodą oraz otaczające je plaże. Planuję sprawdzanie brzegów, powiedzmy poniżej 2m głębokości. Chcę na zakup przeznaczyć jakoś do około 4k. Myślałam o minelab equinox 800, ale straciłam okazję i ktoś mi go wykupił. Długo zastanawiałam się też nad garrettem at pro, ale przeczytałam że przy slonej wodzie ma problemy. Co byście polecili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie nie zwracałam na niego wcześniej tak dużej uwagi, a patrząc po testach w internecie zdaje się nieźle działać nawet w słonej wodzie. Bardzo mnie zainteresował dodatkowy pojemnik na baterie dopinany pod podłokietnikiem. Niby tylko gadżet, ale dobre rozwiazenie, bo planuję używać wykrywacza w podróży samochodem, więc 12 akumulatorkow i mam dodatkowe około 30h pracy... Jak wypada w porównaniu z equinoxem 800, warto dać więcej za equinoxa? Macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkie te niby-wodoszczelne wykrywacze są do brodzenia po kolana w wodzie i sporadycznego zanurzania. System uszczelnienia jest prowizoryczny i zalanie elektroniki to kwestia czasu.  Nokty wprawdzie nie widziałem, ale wodoszczelnego z nazwy deteknixa mam i nawet na deszcz owijam go folią spożywczą. At pro też zdarzyło mi się używać i jego zabezpieczenia przed wodą nie wzbudzają zaufania.

Jeśli Kolega chce regularnie szukać pod wodą, to proponuję kupić wykrywacz podwody z prawdziwego zdarzenia w stylu excalibur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Tylko, że excalibur jest prawie dwa razy droższy od np.multi kruzera... To jak to jest? Wszystkie wykrywacze z półki 2,5-4k, które są wodoodporne mają przecież minimum 2 lata gwarancji. Przez ten czas chyba elektronika nie powinna się  zalać, a jeśli tak się stanie to producent powinien go za darmo naprawić, co nie? 

Swoją drogą minelab na excalibura daje tylko 1 rok gwarancji..

A equinox 800 ma już 36 miesięcy gwarancji.

Edited by GunOfBrixton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Producent zapewne wychodzi z założenia, że większość użytkowników i tak nie będzie moczyć wykrywacza, a tym nielicznym którzy będą, da się nowy w ramach gwarancji.

Z tego co wiem z realizacją gwarancji nie ma problemu zasadniczo u nas.

Obawy, że wykrywacz szlag trafi i zostaniesz zupełnie z niczym raczej nie ma. Musisz się jednak liczyć, że czekają Ci długie przerwy w posiadaniu sprawnego wykrywacza, bo albo będziesz czekał aż dokonają naprawy, albo przyślą nowy.

Oczywiście może się zdarzyć, że nawet taki amatorski wykrywacz do brodzenia wytrzyma długo, ale to będzie loteria.

Obejrzyj sobie po prostu na żywo jak to wygląda i będziesz wiedział o czym mowa i jakie te konstrukcje wzbudzają zaufanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odyn z tego co widzę jak na razie śmiga na multi kruzerze, a wcześniej na at pro też dawał rade (w końcu coś padlo, ale miał go chyba trochę). Więc zakładam, że mi też sprzęt powinien wytrzymac.

Właściwie to jeżeli producent wymienia sprzęt na nowy to gwarancja również biegnie od nowa, więc myślę, że większość marek stara się, żeby to co zaoferowali faktycznie spełniało kryteria opisu i nie ulegało uszkodzeniu przed końcem okresu gwarancji/rękojmi. Oczywiście to tylko taka moja niepoparta doświadczeniami (z detektorami) logika.

Czekam na wypowiedzi osób, którzy również szukają po zbiornikach wodnych i co im się dobrze sprawdza - lub przeciwnie - co się do niczego nie nadaje 🙂

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GunOfBrixton napisał:

Odyn z tego co widzę jak na razie śmiga na multi kruzerze, a wcześniej na at pro też dawał rade (w końcu coś padlo, ale miał go chyba trochę).

Odyn się z at pro pożegnał jak go kolejny raz utopił. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno ważne pytanie. Jeśli zdecydowałabym się na multi kruzer to dwie opcje do wyboru:

https://odyniec.net.pl/makro/106-nokta-makro-multi-kruzer-kr18c-cc-detektor-wykrywacz-metali-wiosenna-multi-promocja.html?search_query=Multi+kruzer&results=17

https://odyniec.net.pl/makro/107-nokta-makro-multi-kruzer-kr24-dd-detektor-wykrywacz-metali-wiosenna-multi-promocja.html

Różnica to druga sonda gratis z tego co widzę. Mogę wybrać pomiędzy: dodatkowa cewka KR18C CC dodatkowa cewka KR28 DD (czyli druga taka sama co oryginalnie w zestawie z tego co widzę?).

Podpowie mi ktoś który wybór lepszy? Do czego/do jakich typów miejsc lepiej sprawdzi się która cewka?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej sytuacji podejmowanie decyzji o zakupie na podstawie tego co mówi/pokazuje to wyraz sporej nonszalancji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanał Odyna traktuję bardziej jako rozrywkowo-podróżniczy, lubię czasem obejrzeć w wolnej chwili. A to, że Odyn sobie biega z jakimś wykrywaczem to nie powód, żeby go kupować, ale nie jest to też powód, by tego nie robić ;)

Po to piszę tutaj i od wielu dni oglądam różne testy i recenzje, żeby mieć jak najszersze źródło wiedzy.  Do każdej opinii podchodzę z dystansem.

Czekam na podpowiedź odnośnie tych cewek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo, poczytałam trochę o cewkach koncentrycznych oraz dd i dokonałam wyboru. Multi kruzer jest już w drodze do mnie, zobaczymy jak się będzie sprawował

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Create New...

Important Information