Skocz do zawartości
  • 0

Zdjęcie Sd.Kfz.251/1. (1944).


zlotnik12

Pytanie

Proszę o pomoc w identyfikacji czy jest oryginalne to zdjęcie i co dokładnie się na nim znajduje? Co oznacza pieczęć na odwrocie i ten skrót? Jaki pojazd? Może ktoś będzie miał wiedzę gdzie mogło być wykonane to zdjęcie? I wszelkie inne informacje za które z góry bardzo dziękuje.

IMG_20191028_103426.jpg

IMG_20191028_103437.jpg

IMG_20191028_103442.jpg

IMG_20191028_103448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za wszystkie konstruktywne odpowiedzi choć sugerowanie bez oglądania zdjęcia że jest to śmieć to chyba mija się z konkretną odpowiedzią. Fakt zdjęcie które zrobiłem nie oddaje dokładnie tego co jest w rzeczywistości ponieważ nie tylko z lewej strony jak i z prawej widać wyraźnie na hełmach załogantów wymalowaną tarczę ze znakiem SS. Papier na którym jest wykonane zdjęcie nie przypomina mi aktualnego bo jest dosyć gruby i sztywny. Ale dla pewności pofatyguję się do zakładu fotograficznego żeby stwierdzili czy to zdjęcie z dawnych lat czy nie. Zastanawia mnie tylko jedno że każdy w odpowiedzi zajął się tematem od strony zdjęcia a nikt nie był wstanie opisać pieczęci które są umieszczone na odwrocie nawet pod względem co tam jest dokładnie napisane a przecież są dobrze widoczne. Podkreślę że pieczęci były na tyle mocno odbite że są wyczuwalne i wizualnie i podczas dotyku na odwrotnej stronie. Czy to coś znaczy nie mam pojęcia bo się na tym nie znam ale zakładać że jest to kopia kopii nie mam zamiaru jak również nie mogę twierdzić że jest to oryginał. Mam prośbę do użytkownika Barbapapa jeżeli istnieje gdzieś takie zdjęcie to czy mógłby mi podesłać namiary bo przyznam się że szukałem w necie i nic. Jeszcze raz wszystkim dziękuje i proszę o więcej tylko bardziej szczegółowo odn pieczęci jak ktoś ma taką wiedzę.

Jeżeli uda mi się coś dowiedzieć u fotografa to oczywiście się tą informacją podzielę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie