Jump to content

zlotnik12

Forum members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Proszę o pomoc w ustaleniu punc sygnatur jakie są nabite na paterze. Konkretnie widać orła i napis trochę przytarty wydaje mi się że jest to JURSZ / TURSZ CZY COŚ TAKIEGO? Jeżeli ktoś wie coś na temat autora tych sygnatur i z jakiego okresu mogą pochodzić to proszę o informację. Przedmiot to patera bardzo ładnie wykonana i na sto procent jest tylko srebrzona bo są ślady przetarć ale mimo wszystko świetnie się prezentuje. Dziękuję za wszelkie informacje i ewentualne linki do przedmiotów wykonanych przez autora tej patery.
 2. Witam Na wstępie od razu informuję że cały czas jestem w temacie i nie zakończyłem wyjaśniania pochodzenia zdjęcia czy jego oryginalności więc wszelkie informacje, zapytania są jak najbardziej mile widziane za które bardzo dziękuję. Oczywiście nie zawsze jestem w stanie odpisać czy odpowiedzieć na zapytanie więc proszę nie przekreślać mnie jako autora który wrzucił temat i zapomniał o sprawie. Pierwsze co chciałem powiedzieć odnośnie umieszczonych informacji na forum to jeżeli można uzyskać takie zdjęcie jakie posiadam z Ukrainy czy skąd indziej to ja takie zamawiam i zapłacę tą poda
 3. Załączam dodatkowe fotki od czoła ale fachowcem od robienia zdjęć nie jestem więc chyba nie będzie większej różnicy od tego które wcześniej załączyłem.
 4. A i jeszcze jedno na zdjęciu jest 6 żołnierzy z prawej strony widać 4 żołnierzy. Pierwszy żołnierz ma białą pelerynę na sobie i na hełmie zaraz zboku osłony. To ta biała plama przed żołnierzem który jest odkręcony jakby w danym momencie coś do niego mówił.
 5. Skoro zdjęcie zostało wykorzystane na okładce książki Fighting Techniques of a Panzer Grenadier: 1941–1945 To pozwoliłem sobie napisać do "Professor Matthew Hughes" w celu wyjaśnienia kto i gdzie wykonał zdjęcie? Gdzie znajduje się oryginał fotki itp. Mam nadzieję że mój e-mail przejdzie przez sito spam i otrzymam jakąś odpowiedź:) Tak więc walczę dalej w celu wyjaśnienia historii fotki. Dzięki za wszelkie informacje.
 6. Bardzo dziękuję za wszystkie konstruktywne odpowiedzi choć sugerowanie bez oglądania zdjęcia że jest to śmieć to chyba mija się z konkretną odpowiedzią. Fakt zdjęcie które zrobiłem nie oddaje dokładnie tego co jest w rzeczywistości ponieważ nie tylko z lewej strony jak i z prawej widać wyraźnie na hełmach załogantów wymalowaną tarczę ze znakiem SS. Papier na którym jest wykonane zdjęcie nie przypomina mi aktualnego bo jest dosyć gruby i sztywny. Ale dla pewności pofatyguję się do zakładu fotograficznego żeby stwierdzili czy to zdjęcie z dawnych lat czy nie. Zastanawia mnie tylko jedno że każdy
 7. Dzięki A jesteś coś w stanie odp na temat tego zapytania które jest na forum Zdjęcie Sd.Kfz.251/1. (1944).
 8. Proszę o pomoc w identyfikacji czy jest oryginalne to zdjęcie i co dokładnie się na nim znajduje? Co oznacza pieczęć na odwrocie i ten skrót mało widoczne więc nawet nie wpisuję żeby nie wprowadzać w błąd? Jaki typ pojazdu? I wszelkie inne informacje za które z góry bardzo dziękuje.
 9. Proszę o pomoc w identyfikacji czy jest oryginalne to zdjęcie i co dokładnie się na nim znajduje? Co oznacza pieczęć na odwrocie i ten skrót? Jaki pojazd? Może ktoś będzie miał wiedzę gdzie mogło być wykonane to zdjęcie? I wszelkie inne informacje za które z góry bardzo dziękuje.
 10. Witam Proszę o pomoc w ustaleniu czy wskazana na foto tuba jest to opakowanie po pocisku czy może całkowicie coś innego? Dzięki za pomoc
 11. Dzięki za wyjaśnienia dla formalności dodaję fotkę ale pewnie już toyotomi wszystko wyjaśnił. No chyba ze się mylił i jednak jest to sreberko
 12. Witam Proszę o pomoc w identyfikacji znalezionego noża który wydaje mi się że jest srebrny? W załączniku fotki.
 13. Witam Proszę o pomoc w identyfikacji starego noża na rękojeści którego znajduje się punca ( struś ) a na drugiej stronie (15) i (gwiazdka) pięcioramienna. Czy jest to srebro? W necie nic nie znalazłem:( Tylko proszę nie odsyłajcie mnie na inne strony żeby sobie sprawdzić liczę na fachową pomoc.
 14. Witam Proszę o pomoc w ustaleniu pochodzenia przedmiotu i znaczeń tych oznaczeń. Dzięki i pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information