Jump to content
Sign in to follow this  
formoza58

Lwów- Co pozostało po koszarach 14 Pułku Ulanów Jazłowieckich ?

Recommended Posts

Kolejnym budynkiem istniejącym do obecnych czasów jest stajnia szwadronu KM, na planie nr. 10. Na zdjęciu z 1929 roku oznaczona białym krzyżykiem. Między nią a budynkiem koszarowym  znajdowało się miejsce zbiórki ułanów, udających się  poza koszary na miasto, min. do kościołów, do kina opery lub teatru etc.

plan koszar.JPG

staj 1929r.JPG

Ujeżdżalnia nr.1 w 1922 roku

Swoją ścianą szczytową od ulicy Łyczakowskiej uzupełniała drewniane ogrodzenie koszarowe.

ujezfz 1922.JPG

Część ujeżdżalni została w lecie 1941 roku zniszczona od strony Łyczakowskiej. Po wojnie zburzono resztki, resztę budynku pozostawiając.

ujezdz 1941.JPG

W dniu 27.08.2019 o 18:10, formoza58 napisał:

Jw.

kosz od dziedz1.JPG

Wydawało mi się, że zwykła przyzwoitość nakazywałaby podać źródło i autora zdjęcia, które - podpisane i opisane - zostało swego czasu opublikowane na innym forum. Bynajmniej nie pochodzi ono ("Jw.") z 2016 r. - jest jednym z wielu, jakie wykonałem 24 kwietnia 2011 r., podczas wycieczki naukowej na Koszary Górne ze znajomymi historykami i krajoznawcami ukraińskimi.

A jeśli wszystkie współczesne zdjęcia, wrzucane przez Ciebie, są tak samo "autorskie" to... gratuluję dobrego samopoczucia 😕

• Thanks 1

Przykro mi, że zdjęcie to pochodzi  z bardzo nielicznych   zamieszczanych w tym wątku przeze mnie, otrzymanych w korespondencjach. Po Twojej informacji zapewniam, że moje samopoczucie nie jest dobre. Przede wszystkim dlatego, ze zostałem wprowadzony w błąd. Gdybym wiedział, kto jest autorem i znał poprawny czas wykonania, na pewno nie miał byś pretensji. Dlaczego? Ponieważ podałbym źródło i autora. A teraz  pozostaje mi tylko bardzo i szczerze przeprosić  , oraz usunąć to zdjęcie z wątku 😞 

Gwoli ścisłości " Jw" dotyczy budynku, a nie daty wykonania zdjęcia.

Edited by formoza58

48 minut temu, sqh napisał:

Wydawało mi się, że zwykła przyzwoitość nakazywałaby podać źródło i autora zdjęcia, które - podpisane i opisane - zostało swego czasu opublikowane na innym forum. Bynajmniej nie pochodzi ono ("Jw.") z 2016 r. - jest jednym z wielu, jakie wykonałem 24 kwietnia 2011 r., podczas wycieczki naukowej na Koszary Górne ze znajomymi historykami i krajoznawcami ukraińskimi.

A jeśli wszystkie współczesne zdjęcia, wrzucane przez Ciebie, są tak samo "autorskie" to... gratuluję dobrego samopoczucia 😕

Piękne wyłuskanie kolejnego z plagiatów tego osobnika. Ale ów, reprezentuje tzw. moralność Kalego. Nie liczyłbym więc, że zmieni cokolwiek w swoim postępowaniu. Ot klasyczny podręcznikowy przypadek z dziedziny medycyny na "P".

Teraz, Picolo napisał:

Piękne wyłuskanie kolejnego z plagiatów tego osobnika. Ale ów, reprezentuje tzw. moralność Kalego. Nie liczyłbym więc, że zmieni cokolwiek w swoim postępowaniu. Ot klasyczny podręcznikowy przypadek z dziedziny medycyny na "P".

Ja również nie liczę na to, że nie zmienisz cokolwiek w swoim postępowaniu. W każdym kolejno zmienianym nicku, aby przeszkadzać i próbować dokuczać. Jeszcze w lutym tego roku, kiedy zacząłeś tą " głupawkę", dałem tobie radę, z której nie skorzystałeś. Dlatego, jak dla mnie... na pochyłe owocowe drzewko.

17 godzin temu, formoza58 napisał:

Przykro mi, że zdjęcie to pochodzi  z bardzo nielicznych   zamieszczanych w tym wątku przeze mnie, otrzymanych w korespondencjach (...)

Nie żądałem i nie zmierzałem do usunięcia mojego zdjęcia z Twojego wątku - nie napisałem na ten temat ani słowa. Chodziło mi jedynie o podawanie źródeł zdjęć, ściągniętych z innych stron. Takie postępowanie wydaje mi się etyczne. W internetach siedzę na tyle długo, że wiem, iż materiał raz wrzucony do sieci zaczyna żyć własnym życiem. Żeby daleko nie szukać - parę lat temu jeden z użytkowników tego forum kopiował moje wypowiedzi z jeszcze innego forum i zamieszczał jako "autorskie" artykuły na Wikipedii - słowo w słowo, włącznie z popełnionymi przeze mnie błędami merytorycznymi... A tu wczoraj jeden znajomy uprzejmie mi doniósł, że na forum "Odkrywcy" pojawiło się znane mu moje zdjęcie. No więc zajrzałem - i znalazłem.

Rzecz jasna, nie mam podstaw, by Ci nie wierzyć i Twoich przeprosin nie przyjąć. Być może, faktycznie, ktoś Ci przesłał moje zdjęcie jako swoje i pozwolił opublikować je, choć - najwyraźniej - z zastrzeżeniem własnego nazwiska... Sytuacja taka jest oczywiście możliwa, choć prawdopodobieństwo jej zaistnienia mi osobiście wydaje się niezbyt duże.

13 minut temu, sqh napisał:

otrzymanych w korespondencjach

Hahaha, koń by się uśmiał. To tak jakby złodziej napisał, że nie ukradł tylko znalazł.

Teraz, Picolo napisał:

Hahaha, koń by się uśmiał. To tak jakby złodziej napisał, że nie ukradł tylko znalazł

Hahaha, no to się uśmiałeś . W końcu, łatwiejsze to, niż trochę pomyśleć. Ale to widocznie, tfuj słabiutki, słabiuteńki, słabiusi punkt, punkcik, punkciunio. Powiem szczerze, absolutnie nad tym nie boleję i... owocowe drzewko 😉