Skocz do zawartości

Wojsko Polskie na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 362
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Mam takie pytanie a w zasadzie to chyba troche prosbe o pomoc we wlasciwym ukierunkowaniu poszukiwan informacji o czlowieku. Mam w pracy kolege, ktory probuje odnalezc informacje o zyciu swojego dziadka do wybuchu wojny. wie, ze sluzyl (gdzies) w wojsku, ze dostal sluzbowy rower, na ktorym wozil dokumenty, ale nie zachowaly sie zadne blizsze informace. W czasie wojny trafil do Oswiecimia, potem do Buchenwald i finalnie do alianckiego obozu dla Displaced Persons, po wyzwoleniu. W 1948 dotarl do Kanady, dzie zalozyl rodzine i urodzila sie jego corka, matka mojego kolegi z pracy. Niedlugo potem zmarl. Moj kolega bardzo by chcial dotrzec do informacji gdzie i w jakiej formacji sluzyl do 1939 i czy w ogole jest jakis zapis tej sluzby, ale kompletnie nie ma pojecia od czego zaczac, wiec zwrocil sie do mnie, ale ja tez nie mam pojecia, wiec zaczalem pytac i ktos mnie skierowal tutaj, wiec wlasnie probuje. Byc moze ktos z Was bedzie potrafil podpowiedziec gdzie i jak szukac. Imie i nazwisko, data i miejsce urodzenia sa znane, wiec moze to jest jakis start.

Dziekuje z gory,

 

jarek,

Halton Hills, Ontario, Kanada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba skontaktować się z byłym  Centralnym Archiwum Wojskowym w Rembertowie. Przez aktualnych "włodarzy" zmieniony na  Wojskowe Biuro Historyczne, adres i kontakt w necie... Jeśli znane  są podstawowe dane personalne , jako osoba bliska, należy zwrócić się z prośbą o jakiekolwiek info o człowieku. Jeśli jest nawet mały ślad... warto ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 5 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie