Jump to content
Młody duchem

SDKFZ 251 - historia jednego zdjęcia 1

Recommended Posts

Kierunek podążania nie jest wskazany - miejsce to obóz w Wallern w Czechosłowacji (choć Wallern widzę w Austrii granicach).

• Like 1

':))) czyli troche ciasniej: Wallern  /moze jakaś zmiana granic?/ ale to dosyć daleko od granicy...ot..źródła.📛

A co do Afryki:  tu wystarczy być sd kfz 251,,:)) stąd powtarzają się te z Afryki.. na pewno wrzucę je w temacie DAK..tu przejdą "z automatu"

Kaz,

a masz może oryginalne materiały nt. 251? Mam tu na myśli Dienstvorschrift D660/4 ale inne "łamania" też. w necie chaos jeśli idzie o podstawowe dane techniczne pojazdu.

Tu w w wersji zakotwiczonej w gruncie. Krótsza lufa ale element mocowania do podstawy mniej więcej w tym samym miejscu, podparcie dla ramienia.

2cm_KwK38_holzlafette_1.jpg

Ta..mam podobne wątpliwości do informacji z netu... to wtedy byłaby wersja 17...

W załączeniu zdjęcia /wybiórczo/ opisane jako 251/17, każda jakby z inną armatą...

Jestem zbyt słaby w znajomości każdego elementu wyposażenia:)) może ktoś podpowie dokładnie..

995333115_0001017.thumb.jpg.c4244180f74b2bcb24f9643211b8c7e1.jpg

691479829_00694D_17.thumb.jpg.37423bba361d837c447cd9db16daebb3.jpg

1449197214_00438D_17.png.cea76f5e9fbe87be96ac35b79c86533d.png

1454234954_00982C_17.thumb.jpg.f855d692597112158d68f61c86bfce68.jpg

to pierwsze to na pewno nie wersja Luftwafe z otwieranymi burtami, pewnie jakaś frontowa przeróbka "ad hoc".. albo to jest sd kfz 250..???

ok..muszę się dokształcić:)))

wtedy może uda się mocniej uszczegółowić opisy...różnice w długości dość znaczne...powinna udać się wizualna ocena😋 

6 godzin temu, Barbapapa napisał:

W necie są dla 2cm KwK 38 opisane co najmniej trzy długości lufy: L30, L50 i L65

Z tym L30 to ja "pojechałem" - się mi rozmnożyło jakoś takoś. Sorry. A i L55 zamiast L50 - znaczy się na dziś mi wystarczy.

Edited by Barbapapa
  • Like 1

Bo tak naprawdę były 2 długości lufy L/55 (Kw K) i L/65 (Flak) - tyle, że lufy były wymienne i do Kw K można było wsadzić lufę od Flaka, otrzymując 2 cm Kw K 38 mit Flakrohr.

Zresztą na obu pierwszych zdjęciach jest 2 cm Kw K 30 czy też 2 cm Flak 30 - w każdym razie armata Solothurna.

Edited by Grzesio
  • Like 1

Witam w skromnych progach kolegę Grzesia:)) i dzięki za info:)

Ba..też tak mam...na razie czasami..ale aż się boję:(((

Ponieważ temat "17" rozwija się ciekawie zatem zgodnie z moim zamysłem proszę o "przeprowadzkę" do  tematu " Historia jednego zdjecia - Sd.Kfz. 251/17 '

ten temat zostawię jako coś ogólnego lub sobie biedaczysko "zemrze" śmiercia naturalną))