Skocz do zawartości
  • 0

Nożyce do drutu


arjanprojekt

Pytanie

Witam

Znalazłem coś takiego około 20cm pod pow. gruntu, przy pracach porządkowych na działce - teren Puszcza Kampinowska.

Nie wiem z jakiego to okresu. Całość jest lekka i misterna, raczej nie podobna do współczesnych masywnych nożyc. Są tam jakieś oznaczenia literowe i jakby symbol - ala ryba pierwszych chrześcijan.

Jak wymoczę w ropie to wrzuce dodatkowe fotki

nożyce do drutu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki 

Powyższa firma powstała pod koniec XIXw, czy można określić przybliżony wiek produkcji tych nożyc?

Dalej mnie intryguje czemu te żelazne nożnice zostały przyozdobione liściami dębu, zgubić taki wielki przedmiot nie jest łatwo, chyba że sie jest pijanym w drut...

Jutro ujawnię inną cywilną bombę tym razem z Bahco w roli głównej (sam sie nie spodziewałem że mam tak sygnowane żelastwo) , ale to w nowym wątku....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacja po przez allegro,raczej do niczego nie prowadzi,to jest twórczość artystyczna wystawcy,może sobie nazwać jak chce ale czy wówczas będą to nożyce saperskie,do tego na foto z aukcji masz jeszcze ściski stolarskie i wiertło do drewna,co sugeruje że dopadł jakąś skrzynie czy coś w ten design po jakimś stolarzu.Nadal stawiam na cywilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kazioW24 napisał:

.Nadal stawiam na cywilne.

nie jestem autorytetem ale podobny temat był na odkrywcy:

A teraz parę faktów i dedukcji:

1. na mój gust omawainy przedmiot leżał w przepuszczalnych piaskch parę dziesięcioleci a może i do stu lat

2. działka jest ogrodzona około 15lat i wówczas nie był raczej używany

3. działka jest porośnięta młodnikiem dębowym około 30-40 letnim, w okilicy wcześniej były i są resztki pól oraz starsze lasy. Brak starej zabudowy mieszkalnej w promieniu około 0,5km

4. teren był na ogólnej linii frontu Rokitno-Błonie-Leszno 1915  

5. W czasie II wś - raczej tylko działania partyzanckie i przebijanie się niedobitków spod Bzury

... więc przedmiot - raczej leśnikom i rolnikom zbyteczny

... wykrywka idzie w ruch w weekend

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie