Skocz do zawartości
  • 0

Identyfikacja szabli


Zdzichuuu

Pytanie

Witam! 

Znalazłem kilka dni temu szablę w lesie, na terenie zrywki. Głownia jest dosyć mocno zeżarta przez rdzę, rękojeść jest w dobrym stanie. W takim stanie jest pewnie jest do wyrzucenia, ale zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć co to za broń i przez kogo, jaką armię była używana i w jakim okresie i czy była cokolwiek warta. ? 

Cała szabla ma 73 cm, a rękojeść 14 cm. Jest na niej napis, chyba "COULAU"? 

Jest to znalezisko kompletnie przypadkowe, pierwsze takie w moim życiu. ? 

Bardzo proszę o identyfikację. ?

IMG_20190302_120759.jpg

IMG_20190302_121209.jpg

 

proponuję na przyszłość:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Jak najbardziej - francuska szabla grenadierów piechoty - regulaminowa 1767.

A dokładniej - jej druga mutacja/uproszczenie 1767/90 - bez chwytnego wąsa jelca na trzonie rękojeści.

Producent to - Bracia COULAUX z Klingenthal. Produkcja po 1801 roku.

6 godzin temu, Zdzichuuu napisał:

 

W takim stanie jest pewnie jest do wyrzucenia,

 

 

Nieczęsto spotykany model szabli - wyrzucenie graniczyło by z grzechem.

 

pzdr.

stani 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... No to mnie zagięliście... ? Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Czyli to nie byle jakie znalezisko... 

Teraz pytanie co ja mam z tym fantem zrobić... Z tym wyrzuceniem to było oczywiście pół żartem, pół serio, ale faktycznie nie mam warunków w mieszkaniu żeby wyeksponować taką szablę, a moje umiejętności i wiedza na temat regeneracji są zerowe. Może faktycznie mógłbym pomyśleć nad sprzedażą. 

A czy przypadkiem nie muszę tej szabli oddawać państwu, jak to wygląda ze strony prawnej? Żeby czasami mnie nie zamknęli... ?Może to głupie pytanie, ale jestem w tym temacie zwykłym Januszem... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie