Skocz do zawartości
  • 0

czapka


mensguth6

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to na pewno Wietnamska Armia Ludowa ? A czy to czasem nie będzie czapka południowowietnamskiej piechoty morskiej. Poszukaj pod hasłem South Vietnamese Marines Patch albo Republic of Vietnam Marine Division. Pewności nie mam ponieważ odznaki jednak się różnią.  Druga możliwość to jakaś lokalna produkcja na potrzeby USMC. Tylko to mi przychodzi do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mensguth6 troszkę powagi, oczywiście że nie ma czegoś takiego jak Wietnam Południowy i co więcej nigdy oficjalnie nie było, była za to Republika Wietnamu potocznie zwana Wietnamem Południowym istniejąca w latach 1955-1976 oraz Demokratyczna Republika Wietnamu (potocznie zwana Wietnamem Północnym) istniejąca do chwili obecnej która to "wchłonęła" Wietnam Południowy w 1976 r.  

Przeca ta czapka wyraźnie nawiązuje krojem i barwą do czapki USMC a Stany Zjednoczone były najbliższym "sojusznikiem" Republiki Wietnamu czyli Wietnamu Południowego. Czytałeś mój poprzedni post. Jak nie to proszę przeczytaj ze zrozumieniem i wpisz w "google" dwie frazy:

1-  South Vietnamese Marines Patch

2.- Republic of Vietnam Marine Division

Ale jeszcze raz napiszę iż być możliwe że jest to jakaś lokalna produkcja południowowietnamska z "epoki" czyli z lat wojny w tymże kraju dla USMC.

A ostatnia możliwość, to jakiś żart.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie