Jump to content

Miasteccy poszukiwacze skarbów skazani


tadzik

Recommended Posts

http://gp24.pl/miasteccy-poszukiwacze-skarbow-skazani/ar/13667376


Dzisiaj (czwartek, 15.11) Sąd Rejonowy w Miastku ogłosił wyrok w sprawie miasteckich poszukiwaczy skarbów. Wszyscy zostali skazani.
Piotr K. i Krystian P., których oskarżono o wykopanie, uszkodzenie i przywłaszczenie skarbu (m.in. bransolety, naszyjniki) z epoki brązu, muszą zapłacić po 3000 zł grzywny. Natomiast Krzysztof S., który miał zarzut paserstwa został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres jednego roku. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 1000 zł. Kary są zgodne z tym, o co wnioskował prokurator, ale niższe od tego, o co wnioskował konserwator zabytków.

Przypomnijmy, że dla Piotra K. i Krystiana P. konserwator chciał jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat oraz grzywny po 10 000 zł. A dla Krzysztofa S. kary 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat oraz o grzywnę wysokości 20 000 zł. Czytaj także: Będzie proces miasteckich poszukiwaczy skarbów Wyrok nie jest prawomocny i konserwator zabytków najprawdopodobniej się od niego odwoła. W piątkowym papierowym Głosie Pomorza" uzasadnienie sądu do wyroku.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 11:57 18-11-2018
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information