Skocz do zawartości
  • 0
zielslawek

Chlebak niemiecki

Pytanie

• 0

Witam. Proszę kolegów o pomoc w rozstrzygnięciu, czy to jest chlebak oryginalny II- wojenny czy też replika wykorzystywana do rekonstrukcji itp.? Chlebak nie posiada żadnych oznaczeń ale jak na replikę to jest dosyć dobre wykonanie. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Nie spotkałem takiego,jest dziwny na przedostatnim zdjęciu jakiś dziwny świecący nit ,dwa jakieś przeszycie dodatkowe z tyłu,więc nadal obstawiam NVA,brak sygnowania też za tym przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Dziękuję za poruszenie tematu. Ten świecący nit jest pokazany z drugiej strony na zdjęciu z metalowym uszkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
A ja nadal obstawiam że jest to chlebak HJ
Dlatego że własnie w chlebakach HJ były nitowane szlufki na manierkę, i obrębione krawędzie klapy. Chlebaki nva mają nitowane guziki i inną fakturę materialu, poza tym są sztuczne skórki i jest ich więcej czyli jeszcze jest ucho i szlufka na menażkę, dodatkowo inny kształt klapy,
http://www.warrelics.eu/forum/hitler-jugend-forum/hj-feldflasche-und-brotbeutel-schwarz-10866/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Tu należy podkreslić ze wykonań było kilka
tu z tym dziwnym nitem
http://www.wehrlos.de/insel/mieten/Kleidung1.php
poz INR 2570
naprawdę wystarczy pooglądać w google zdjęcia, wpisując brotbeutel hitler jugend, zdjęć jest masa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
A tu strona do sklepu... przepraszam ale jest tam duży zbiór chlebaków tego typu oryginałów więc można to porównać
http://www.kpemig.de/navi.php?suche=brotbeutel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
nawet nie chce mi się tego komentować,nva jest identyczny.ten ma kolor LW nie HJ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
a może to jakaś ŁWF,ostatnio robili jakąś wyprzedaż,tyle ze była by pieczątka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
kazioW24 to może pokaż fotkę chlebaka NVA z takim rozwiązaniem szlufek, guzików i nitów. Bo ja takiego nie widziałem jeszcze.Chcę zobaczyć na czym opierasz swoje rozważania. Przypominam że nie chodzi tu o kolor chlebaka tylko o rozwiązanie techniczne jego wielkość i kształt. kolorów była cała mas w zalezności od tego w czym chlebak był używany.SA, HJ, DJ, DMB wszystko to były różne kolory i czesto mieszane pomiędzy organizacjami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
http://www.warrelics.eu/forum/hitler-jugend-forum/hj-breadbag-149405/
Masz HJ w twoim kolorze jeśli tak zależy bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
Ok i ty i ja zmierzamy do niczego,ten pokazany jest dziwny,więc może to jakiś twór powojenny czy też międzywojenny,szukam rozwiązania,ja nie znajdę bez dodatkowej szlufki a ty nie znajdziesz nigdzie zdjęcia takiego.Cały nie pasuje do niczego,niechlujnie wykonany,jakby różne rodzaje materiału,łączone z dwóch kawałków z tyłu,wstyd by było się pokazać z takim,więc stąd moja sugestia że może ŁWF,lub produkt dla turysty.Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć że wszystkie które wrzucałeś tu są identyczne z tym.Coś takiego nie miało prawa trafić do żadnej organizacji czy wojska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi