Jump to content

zielslawek

Forum members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Dziękuję za poruszenie tematu. Ten świecący nit jest pokazany z drugiej strony na zdjęciu z metalowym uszkiem.
 2. Witam. Proszę kolegów o pomoc w rozstrzygnięciu, czy to jest chlebak oryginalny II- wojenny czy też replika wykorzystywana do rekonstrukcji itp.? Chlebak nie posiada żadnych oznaczeń ale jak na replikę to jest dosyć dobre wykonanie. Dziękuję i pozdrawiam.
 3. Dzieki za ta wiedze. A swoją to szczerze powiem, że mam już lata. Tylko teraz tak sobie o niej przypomniałem. A wygrzebalem ją w stercie złomu u mojej babci a tą są okolice Sandomierza. Takzw niewiele to mówi. Dzieki raz jeszcze.
 4. A i jeszcze takie coś znalazłem w odkurzonych gazetach wojennych. Nowozelandczycy mieli bardzo podobne.
 5. Dziękuję w każdym razie za ID. Dołączam jeszcze jedno zdjęcie z garbami (wytłoczenia) jakby pod palce. Na Brytyjskiej się tego nie dopatrzyłem i to też właśnie mi nie pasuje. Ale może faktycznie jakaś odmiana na potrzeby cywilne
 6. Tutaj na zgrzewie, jakby urwane coś od zaczepu.
 7. Amatorszczyzna z mojej strony. Przepraszam już się poprawiam:) Wymiary: Całkowita wysokość: 19,5 cm, w tym ustnik ok.2,5 cm Szerokość: 13,8 cm Grubość; 6 cm Średnica ustnika: 2 cm Materiał: Wydaje mi się, że to jest jakiś kolor (magnes nie łapie). Pokryta jakby patyną. Nigdzie nie ma wżerów ze rdzy.
×
×
 • Create New...

Important Information