Jump to content

Znalazł granat, przyniósł go policjantom. Trzeba było ewakuować komisariat"


Recommended Posts

Nie wiedział co zrobić ze znalezionym w lesie granatem, więc zabrał go i przyniósł policjantom. Efekt wizyty? Ewakuacja komisariatu.

45-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przyszedł do dyżurnego komisariatu policji w Boguszowie-Gorcach. Mężczyzna miał ze sobą skorodowany granat. - Oświadczył, że znalazł go na drodze leśnej i nie wiedział, co zrobić ze znaleziskiem - informuje sierż. sztab. Marcin Świeży z policji w Wałbrzychu.

Ewakuowali, granat zamknęli i oddali saperom

W związku z wizytą mężczyzny podjęto decyzję o ewakuacji wszystkich osób przebywających w komisariacie. Na miejsce wezwano też specjalistów.

- Ustalili, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to granat ręczny F-1 z czasów drugiej wojny światowej. Został on zabezpieczony w wydzielonym pomieszczeniu, które jest niedostępne dla osób postronnych. Pokój zamknięto i zaplombowano - relacjonuje Świeży. I dodaje, że następnego dnia granat został odebrany przez saperów z Głogowa.

[...]

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/dolny-slask-w-lesie-znalazl-granat-przyniosl-go-policjantom,871889.html
Link to comment
Share on other sites

Podyskutujmy bo temat jest gruby jeżeli chodzi o takie zachowanie.
Co ludzie myślą w sytuacji kiedy widzą takie coś na oczy i biorą do ręki? Dostają odcięcia mózgowego? Chcą się popisać lub zaistnieć? Nie mają wiedzy? Nie myślą? Chcą zaoszczędzić czasu i sami pomóc? Oczywiście wielu jest takich, że zabiera to jako skarb arodowy" i osobisty sukces do domu...? (pomijamy) Cały czas się o tym mówi i nie trzeba mieć internetu żeby o tym wiedzieć. Piszą w gazecie, mówią w radiu... @woytas Dobre:) W tamtych czasach mógł uciec skokiem na tygrysa między futryną, a zagrożeniem wyłamując drzwi z pilśni i cienkiej sklejki głową. W dzisiejszych czasach w niektórych kanciapach trzeba przyłożyć kartę lub wpisać pin, a drzwi są z aluminium lub innego dziadostwa. :)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information