Jump to content
Sign in to follow this  
les05

Rekonstrukcja historyczna w Skawinie skończyła się postrzeleniem jednego z uczestników

Recommended Posts

http://www.dziennikpolski24.pl/region/wiadomosci-krakow/a/rekonstrukcja-historyczna-w-skawinie-skonczyla-sie-postrzeleniem-jednego-z-uczestnikow,13421298/

Podczas rekonstrukcji historycznej bitwy pod Kaniowem, która miała miejsce w 1918 roku, doszło do postrzelenia jednego z uczestników rekonstrukcji przez innego uczestnika. Do wypadku doszło 15 sierpnia w Parku Miejskim w Skawinie.

- Z relacji świadków wynika, że pokrzywdzony w ostatnich minutach trwania rekonstrukcji bitwy zachowywał się inaczej, niż było to zaplanowane w scenariuszu. Pozostali uczestnicy byli z tego powodu zdezorientowani i nie wiedzieli jak mają się zachować - mówi Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Rzecznik dodaje, że podczas próby wyrwania pokrzywdzonemu broni, przez innego uczestnika rekonstrukcji bitwy, doszło do niekontrolowanego wystrzału, który zranił znajdującego się bardzo blisko pokrzywdzonego.

Niniejsze zdarzenie zostało nagrane przez jednego ze świadków i zostało zabezpieczone dla potrzeb prowadzonego postępowania. Przybyła na miejsce zdarzenia załoga karetki pogotowia ustaliła, że doszło do uszkodzenia wątroby i zabrała pokrzywdzonego do szpitala. Jego stan uznano za ciężki. Technicy kryminalni KMP w Krakowie zabezpieczyli dwie sztuki broni rekonstrukcyjnej, trzy naboje, siedem łusek oraz odzież obu uczestników zdarzenia. Trwają czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zajścia i udziału w nim poszczególnych osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  ×
×
  • Create New...

Important Information