Skocz do zawartości

ORP Żbik - rodziny członków załogi


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
On 11.06.2018 o 16:20, formoza58 napisał:

W 1932 roku , w Morzu" opublikowano zdjęcie wg. opisu z podniesienia bandery na Wilku", która to uroczystość odbyła się znacznie wcześniej.No i mam dylemat, czy to jednak nie aby Żbik"?

zb_pod_bandery_na_wilku_morze_32.jpg&x=8

100% Wilk - tylko na nim znajdziesz tyle "antypoślizgowych" nitów na klapach osłaniających aparaty minowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, formoza58 napisał:

Dzięki Wilki, jesli nie ma nazwy na kiosku, to w tym typie mam dylemat. Z tymi nitami nie wiedziałem.

Takich "identyfikatorów" jest sporo - dziwne, ze nikt do tej pory (chyba) ich nie skatalogował. Ja zakochałem się w wilkach 2 miesiące temu, więc jestem za cienki - ale:

- flagsztok (pokład/dziób): W i Ż mocowane nad "nożem do lin", R - przed.

- osłona mechanizmu kotwicznego (pokład, blisko prawej burty): W i Ż jest, R - nie ma.

- właz przed działem 100 mm: R ma, reszta nie.

- inny układ 2 (na burtę) przednich okrągłych bulajów w kiosku - najwyraźniejszy między R i Ż.

- nity na osłonach rufowych: R brak, Ż mało, W dużo.

- "kod kropkowy" na burtach: lepszy niż odciski palców :) ale nieczęsto wyraźny.

- "schodki" na burtach: każdy wilk miał inne.

- dodatkowe "dziury" przy wydechu na burcie: każdy wilk miał inne.

- drobiazgi typu mocowanie lin na burtach, jakieś gniazda mocowań na pokładzie, okrągłe "cosie" na pokładzie przy pelotce itp.

Efektem ubocznym takiej zabawy są brutalne wnioski dotyczące datowania i opisu fotek :) 

A ja tylko chciałem zrobić papierowy model ORP Wilk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wilki napisał:

Efektem ubocznym takiej zabawy są brutalne wnioski dotyczące datowania i opisu fotek :) 

"Brutalne wnioski" jak najbardziej pożądane i  to , że ktoś sie pomylil, jest mało ważne. Wiadomo, że kto się nie myli, ten... Więc jest okazja i dobra wola, można to wszystko uporzadkować. Z mojej strony, cóż, mea culpa i sorki...

Trzeba by może zrobić oddzielny wątek o łodziach podwodnych klasy " Wilk", usunąć z innych, a wstawić w niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, formoza58 napisał:

"Brutalne wnioski" jak najbardziej pożądane i  to , że ktoś sie pomylil, jest mało ważne. Wiadomo, że kto się nie myli, ten... Więc jest okazja i dobra wola, można to wszystko uporzadkować. Z mojej strony, cóż, mea culpa i sorki...

Trzeba by może zrobić oddzielny wątek o łodziach podwodnych klasy " Wilk", usunąć z innych, a wstawić w niego?

To jest archeologia, jeśli czegoś na pewno nie zabraknie to właśnie pomyłek.

Spróbuję założyć wątek o wilkach, ale potrzebna będzie szeroka współpraca i wymiana informacji - bez tego wywrócę się błyskawicznie.

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
On 21.11.2022 o 14:37, wilki napisał:

Takich "identyfikatorów" jest sporo - dziwne, ze nikt do tej pory (chyba) ich nie skatalogował. Ja zakochałem się w wilkach 2 miesiące temu, więc jestem za cienki - ale:

- flagsztok (pokład/dziób): W i Ż mocowane nad "nożem do lin", R - przed.

- osłona mechanizmu kotwicznego (pokład, blisko prawej burty): W i Ż jest, R - nie ma.

- właz przed działem 100 mm: R ma, reszta nie.

- inny układ 2 (na burtę) przednich okrągłych bulajów w kiosku - najwyraźniejszy między R i Ż.

- nity na osłonach rufowych: R brak, Ż mało, W dużo.

- "kod kropkowy" na burtach: lepszy niż odciski palców :) ale nieczęsto wyraźny.

- "schodki" na burtach: każdy wilk miał inne.

- dodatkowe "dziury" przy wydechu na burcie: każdy wilk miał inne.

- drobiazgi typu mocowanie lin na burtach, jakieś gniazda mocowań na pokładzie, okrągłe "cosie" na pokładzie przy pelotce itp.

Efektem ubocznym takiej zabawy są brutalne wnioski dotyczące datowania i opisu fotek :) 

A ja tylko chciałem zrobić papierowy model ORP Wilk...

W jakim sensie "schodki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie