Skocz do zawartości
  • 0

Kocioł miedziany


mariola74

Pytanie

Mam taki kocioł ,chcę by ktoś pomógł mi z jego identyfikacją.jest potężny i ciężki,cały z miedzi tylko obwódka rączki i zamykanie dociskowe są z żelaza,a na tym docisku coś było napisane ale nie bardzo widać ,a boję się czyścić żeby całkiem nie zetrzeć.Mam ten kocioł po dziadku,ale on już nie żyje i nic mi o nim nie powie.Kocioł jest kompletny ,nie dziurawy posiada widoczne ślady po kulach.W środku pociągnięty chyba srebrem.Oglądając to orum nie pamiętam kto z was ,ale było pokazane zdjęcie z muzeum i tam stał właśnie taki kociołek.Bardzo potrzebuję informacji na temat kociołka b,bo widocznych sygnatur brak,chyba że są tam gdzie nie był oczyszczany.Chcę go zamienić za kotka syjamskiego ale facet mi nie wierzy że to zabytek z wojny ,bo nie mam na to papierka.Proszę pomóżcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Podczyść tak żeby nie zeszmacić i nie porysować na bank wyjdą Ci jakieś sygnatury, widać dziadek ukradł kocioł kuchni polowej albo z naszej armii albo z carskiej...albo z naszej eks po carskiej,prawdopodobnie z pobojowiska jakiegoś...myślę że jak na alledrogo wystawisz to lepiej zrobisz, ale ja bym pamiatki po dziadku na jakiegoś głupiego kotka nie zamienił....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie